Były odtwórca roli Hulka skrytykował kierunek, w jakim Disney poprowadził tę postać. "Odarli go z piękna i charakteru"

18.11.2019 14:02
Były odtwórca roli Hulka skrytykował kierunek, w jakim Disney poprowadził tę postać. "Odarli go z piękna i charakteru" Fot. MARVEL PROD./UNIVERSAL TV / Album/ East News

Lou Ferrigno wcielał się w postać Hulka na przełomie lat 70. i 80. i ewidentnie nie jest fanem Bruce'a Bannera w wykonaniu Marka Ruffalo.

Lou Ferrigno to kulturysta i aktor, którego najpopularniejszą rolą jest Hulk. Amerykanin kilkukrotnie wystąpił jako zielony gigant, zarówno w telefilmach, jak i serialu na przełomie lat 70. i 80. XX wieku. Ferrigno śledził poczynania Marvel Studios, obserwując rozwój postaci Hulka. Jest, mówiąc delikatnie, niezadowolony.

"Avengers: Endgame" - Lou Ferrigno krytycznie o wątku Hulka

Lou Ferrigno był związany z postacią Hulka do tego stopnia, że użyczał mu głosu aż do czasów pierwszej części "Avengers" w 2012 roku. Później zszedł ze sceny, regularnie jednak śledząc rozwój bohatera w kolejnych filmach MCU. Podczas niedawnego Canada's Hamilton Comic Con, Ferrigno wyznał, że nie podobało mu się to, co twórcy zrobili z jego postacią w "Avengers: Endgame".

Zobacz też: Hulk w zbroi Iron Mana i Kapitan Marvel w "Age of Ultron" - nowe usunięte sceny z filmów Marvela

Dla przypomnienia - w 4. odsłonie "Avengers" mamy do czynienia z Profesorem Hulkiem. Jest on połączeniem Bruce'a Bannera i Hulka, w wyniku czego zachował wygląd zielonego giganta, zaś usposobienie i inteligencję Bannera. Lou Ferrigno nie popiera takiego rozwiązania tłumacząc, że odziera to Hulka z jego charakteru, zwyczajnie niszcząc tę postać.

Zawiodło mnie "Avengers: Endgame". Hulk musi być ohydny, musi być potworem. Nie podobało mi się, co Mark Ruffalo zrobił z tą postacią - mam przeczucie, że ma to coś wspólnego zarówno z nim, jak i Disneyem. Odarli Hulka z jego piękna i charakteru. Zabrali to, za co ludzie tak lubili oryginalną wersję Hulka.

Zobacz też: Mark Ruffalo opowiedział o przyszłości Hulka w kolejnych filmach Marvela

Lou Ferrigno miał również zastrzeżenia do filmu jako całości. Uznał, że "Endgame" to film zbyt ekstremalny, ze zbyt dużą ilością walk i statków kosmicznych.

Zobacz też: Edward Norton wyjawił, jak miał wyglądać "Hulk 2"

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.