Film „Call of Duty” jest coraz bliżej realizacji. Pojawił się potencjalny reżyser

Natalia Hluzow
14.02.2018 12:11
Film „Call of Duty” jest coraz bliżej realizacji. Pojawił się potencjalny reżyser Fot. materiały prasowe "Call of Duty: Modern Warfare"

Film na podstawie serii gier „Call of Duty” już od wielu lat jest na etapie developmentu, jednak dopiero teraz pojawiła się perspektywa, że zostanie w końcu zrealizowany.

Filmy na podstawie gier wideo, choć cieszą się sporą popularnością, nie mogą niestety poszczycić się zachwycającą jakością. Twórcom zdaje się to jednak nie przeszkadzać, wiedzą bowiem, że gracze i tak wybiorą się do kina. „Call of Duty”, jedna z najpopularniejszych gier wideo na świecie, niebawem podzieli los „World of Warcraft”„Tomb Raider” i stanie się podstawą pełnometrażowego filmu.

„Call of Duty” - film w stylu Marvela

Firma Activision Blizzard zapowiadała już od dłuższego czasu, że na podstawie ich sztandarowej gry o II Wojnie Światowej powstanie pełnometrażowy film kinowy. Jednak w związku z bardzo powolnym rozwojem projektu, postanowiono założyć własne studio i zabrać się za to samodzielnie. Jak zapowiadają szefowie studia, film „Call of Duty” ma zostać zrealizowany w marvelowskiej estetyce, co brzmi nieco dziwnie w kontekście serii, której najsłynniejsze części przenoszą gracza do czasów wojny.

Kto będzie reżyserem „Call of Duty”?

Reżyserem produkcji ma zostać Stefano Soloma, twórca „Suburry”„Sicario 2: Soldado”. Umowa nie została jeszcze podpisana, ale trwają rozmowy, które mają do tego doprowadzić. Nieznana jest jeszcze fabuła filmu ani nawet informacja, na której części gry będzie się opierał film, jednak wiadomo, że istnieje już szkic scenariusza napisany przez Kierana Fitzgeralda, autora scenariusza do filmu „Snowden”. Taki skład realizatorski pozwala wierzyć, że studio porzuci jednak plany, by stworzyć produkcję zbliżoną do filmów MCU, i postara się przełożyć grę na mocne, męskie kino. 

Jak ostatecznie będzie wyglądał projekt i czy osiągnie większy sukces artystyczny niż wcześniejsze filmy na podstawie gier wideo? Trzymamy kciuki, żeby tak było. Będziemy Was informować o dalszych losach produkcji. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.