30.10.2017 15:17

Cameo w filmie „Thor: Ragnarok”. Kogo zagrali Matt Damon, Sam Neill i Luke Hemsworth?

„Thor: Ragnarok” nie jest wyjątkiem w kinowym świecie Marvela. W najnowszej produkcji o superbohaterach nie mogło zabraknąć występów gościnnych. Sprawdź, czy nie przegapiłeś żadnego! Uwaga, artykuł może zawierać informacje, zdradzające fabułę. Czytasz na własną odpowiedzialność. 

Cameo w filmie „Thor: Ragnarok”. Kogo zagrali Matt Damon, Sam Neill i Luke Hemsworth?
foto: Sharon Latham/East News, Marvel/East News

Filmy od Marvel Studios słyną z tego, że są naszpikowane smaczkami dla fanów komiksów i kinematografii w ogóle. Twórcy kolejnych superbohaterskich produkcji lubią puszczać oko do spostrzegawczego widza. W nowym filmie o Thorze nie tylko pojawiają się odniesienia do komiksów, ale również momenty nawiązujące do innych hitów MCU. Niepisaną tradycją studia, jest też umieszczanie w małej rólce Stana Lee. Komiksowy scenarzysta tym razem przyczynił się do zmiany image'u głównego bohatera. To właśnie on, jako szalony fryzjer o ostrzu zamiast dłoni, ścina długie loki (nie zamierzona gra słów!) boga piorunów. Ta scena jest zarówno zabawna jak i symboliczna. W końcu to Lee wraz z Jackiem Kirbym stworzyli klasyczny wygląd Thora w 1962 roku.

Występ współtwórcy Marvel Comics nie był jednak jedynym cameo w filmie „Thor: Ragnarok”. Już na początku filmu możemy dostrzec dobrze znane twarze, pojawiające się dosłownie na kilkanaście sekund. Czujny widz dostrzeże w jednej ze scen aż trzech aktorów: Matta Damona, Sama Neilla i Luke'a Hemswortha. W kogo się wcielili?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Thor Marvel Thor: Ragnarok