28.02.2020 10:28

Candyman powraca w pierwszym zwiastunie nowej wersji słynnego horroru

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun horroru "Candyman". Film jest nową wersją ikonicznego slashera z 1992 roku. Czy po niemal 30 latach tytułowy bohater nadal przeraża?

Candyman
foto: kadr z filmu Candyman

Candyman jest jedną z kultowych postaci wśród fanów kina grozy. Śmiało może stanąć obok takich gwiazd slasherów jak Freddy Krueger, Jason Voorhees czy Michael Myers, chociaż jest bohaterem o wiele bardziej złożonym, wręcz tragicznym. Na tym aspekcie postanowili skupić się twórcy nowego wcielenia "Candymana", co jednak nie oznacza, że zabraknie hektolitrów krwi. 

"Candyman" - pierwszy zwiastun horroru

Pierwsza część "Cadymana" powstała w 1992 roku i cieszyła się wielką popularnością. Reżyserem filmu był Clive Barker. Produkcja doczekała się dwóch sequeli - "Pożegnania z ciałem" oraz "Dnia umarłych". Po wielu latach od debiutu historii o przerażającym upiorze Hollywood postanowiło do niej powrócić. Z tego powodu powstało nowe wcielenie "Candymana" w reżyserii Nii DaCosty. Jak prezentuje się pierwszy zwiastun horroru?

Głównym bohaterem filmu jest Anthony McCoy, w którego wcielił się gwiazdor "Aquamana" i serialu "Watchmen" Yahya Abdul-Mateen II. Mężczyzna jest artystą, który przeprowadził się do Chicago ze swoją dziewczyną Brianną Cartwright (Teyonah Parris). Para otwiera galerię sztuki. Podczas eksploracji nowej okolicy, Anthony natyka się na legendę miejską o przerażającym Candymanie - upiorze z hakiem zamiast prawej ręki, który morduje osoby przyzywające go z zaświatów. Sposób na przywołanie Candymana jest prosty. Wystarczy stanąć przed lustrem i pięciokrotnie wypowiedzieć jego imię. Wkrótce bohaterowie filmu przekonają się na własnej skórze, że straszna historyjka jest jak najbardziej prawdziwa. W roli Candymana ponownie zobaczymy Tony'ego Todda, który wcielał się w upiora w poprzednich filmach z serii. 

kadr z filmu Krzyk
kadr z filmu Krzyk
Przeczytaj także Powstanie reboot "Krzyku"? Filmowiec z Blumhouse Productions skomentował spekulacje

"Candyman" - kiedy premiera?

Producentem filmu jest Jordan Peele - twórca takich horrorów jak "Uciekaj!" i "To my". Peele jest również współautorem scenariusza, który napisał razem z Winem Rosenfeldem. Światowa premiera nowego "Candymana" została zaplanowana na 12 czerwca 2020 roku. 

Który horror jest najlepszym slasherem w historii kina?
Który horror jest najlepszym slasherem w historii kina?
Przeczytaj także Który horror jest najlepszym slasherem w historii kina?

Zobacz też: Top 10 najlepszych slasherów 

Tagi: Film Horror