09.04.2020 12:52

„Cannibal Holocaust”, najbrutalniejszy film w historii doczeka się sequela w formie gry komputerowej

„Cannibal Holocaust” często uznawany jest za jeden z najbardziej obrzydliwych i najbrutalniejszych filmów w historii kina. Teraz kontrowersyjna produkcja doczeka się kontynuacji w formie gry komputerowej.

„Cannibal Holocaust”, najbrutalniejszy film w historii doczeka się sequela w formie gry komputerowej
fot. Supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

„Cannibal Holocaust” – protoplasta gatunku „found footage”

„Cannibal Holocaust” (w Polsce znany także jako „Nadzy i rozszarpani”) w reżyserii włoskiego twórcy Ruggero Deodato to jeden z pierwszych filmów, które później zostaną określone mianem „found footage”. 

Filmy z serii „odnalezionych taśm” to starannie nakręcone materiały wideo pozujące na prawdziwe nagrania zwyczajnych ludzi, odnalezione po latach. Jednymi z najsłynniejszych, późniejszych filmów tego gatunku są „Blair Witch Project”, „Paranormal Activity”, czy „REC”. 

Fot. Kadr z filmu "Srpski film"
Fot. Kadr z filmu "Srpski film"
Przeczytaj także TOP 15: Najbrutalniejsze i najbardziej krwawe horrory w historii

„Nadzy i rozszarpani” – fabuła

„Cannibal Holocaust” był natomiast nakręcony w 1980 roku i przedstawia historię ekipy filmowej, która wyrusza w głąb amazońskiej dżungli. Grupa gubi się w lesie tropikalnym, a następnie zostaje w brutalny sposób zamordowana przez grasujących w okolicy kanibali.

Film jest niezwykle krwawy i brutalny, a przy tym niewiarygodnie realistyczny. Tak realistyczny wręcz, że gdy produkcja trafiła do kin, Deodato został oskarżony o prawdziwe morderstwo członków obsady.

Foto: United Archives/ East News
Foto: United Archives/ East News
Przeczytaj także Top 6: słynne horrory, o których nie mieliście pojęcia, że oparte zostały na faktach

„Cannibal Holocaust” – kontrowersje

Reżyser celowo poprosił uczestników filmu, aby przez rok od premiery nie pojawiali się w mediach. Gdy przyszedł czas na obronę, miał problem ze skontaktowaniem się z ekipą, w celu potwierdzenia, że żyją i nie stali się pokarmem dla kanibali. 

Finalnie sprawę udało się zamknąć bez wyroku, a Deodato mógł przejść do kręcenia kolejnych równie kontrowersyjnych filmów. W tym miejscu warto przypomnieć, że „Cannibal Holocaust” znalazł się pod ostrzałem ogromnej krytyki także gdy wyszło na jaw, że zabijanie zwierząt na ekranie nie było sfingowane i ekipa rzeczywiście uśmierciła kilkanaście stworzeń.

Foto: kadr z filmu "Dead Sushi" / Monster Pictures
Foto: kadr z filmu "Dead Sushi" / Monster Pictures
Przeczytaj także Top 21: najbardziej absurdalne horrory w dziejach. Wśrod nich "Rekinado"

„Cannibal” – pierwsze informacje o nietypowym projekcie

Teraz natomiast, w 40 lat od premiery najsłynniejszego dzieła, twórca powraca z nieoczekiwanym sequelem do swojego filmu.  

Projekt nosi nazwę „Cannibal” i ma być grą przeznaczoną na komputery, telefony komórkowe oraz najpopularniejsze konsole: Nintendo Switch, PS4, Xbox One. Na razie nie znamy wielu szczegółów, związanych z projektem, poza krótkim opisem fabuły, kilkunastosekundową zapowiedzią wideo oraz datą premiery planowaną na listopad tego roku.

"

„Cannibal to interaktywna gra w klimacie horroru, stworzona we współpracy z deweloperem Unity, scenariuszem i reżyserią Ruggero Deodato oraz oryginalnymi rysunkami Solo Macello. Gracz wcieli się w szereg różnych postaci, aby odkryć powody, które skierowały ich na wyprawę do dżungli w Borneo. Na koniec zaś pozna zakończenie, które wstrząśnie jego wiedzą na temat świata przedstawionego, wywracając ją do góry nogami” – czytamy w oficjalnym opisie. "

Warto zwrócić uwagę, że nowa produkcja będzie kolejną w tzw. „serii kanibalistycznej” reżysera. Składają się na nią produkcje: „Zapomniany świat kanibali” (1977), wspominany już „Cannibal Holocaust” (1980) oraz „Szalona Ucieczka” (1985). Pytaniem pozostaje czy gra będzie równie kontrowersyjna, co najgłośniejsze dzieło reżysera.

Czytaj także: 10 najlepszych horrorów ostatniej dekady. Które przeraziły nas najbardziej?

Chciał(a)byś zagrać w grę "Cannibal"?

Tagi: Newsy Film News Horror