03.01.2019 17:43

Carrie Fisher powróci w "Star Wars IX". Brat aktorki zapowiedział dużą rolę księżniczki Lei

Brat zmarłej w 2016 roku Carrie Fisher zdradził, że w IX epizodzie "Gwiezdnych Wojen" ponownie zobaczymy księżniczkę Leię. Postać ma odegrać bardzo ważną rolę.

Carrie Fisher jako Leia (Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi)
kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

W grudniu 2018 roku minęła druga rocznica śmierci Carrie Fisher. Jej odejście było ogromnym ciosem dla wszystkich fanów "Gwiezdnych Wojen". Śmierć aktorki nie przeszkodziła jednak twórcom kosmicznej sagi w wykorzystaniu nagranych za wczasu scen do "Ostatnich Jedi" i pokazania prawdziwej potęgi Lei. O tym, że Fisher pośmiertnie wystąpi we wciąż niezatytułowanym IX epizodzie "Star Wars" wiadomo od dawna. Po raz pierwszy jednak rzucono więcej światła na jej powrót na duży ekran. 

"Gwiezdne Wojny IX" - księżniczka Leia powróci w nowym epizodzie

Obecnie wciąż trwają prace nad zwieńczeniem nowej trylogii "Star Wars" w reżyserii J.J. Abramsa. Na razie o filmie wiadomo bardzo mało. Co jakiś czas pojawiają się plotki, które z czasem okazują się prawdziwe, ale twórcy wolą trzymać szczegóły w tajemnicy. Brat aktorki - Todd Fisher, postanowił jednak zdradzić co nieco na temat "Gwiezdnych Wojen IX". W programie "Good Mornig America" opowiedział o tym, że księżniczka Leia nie tylko ponownie pojawi się na ekranie, ale wystąpi w wielu scenach, pchając fabułę filmu do przodu. 

"

Jest bardzo wiele minut materiału. Nie chodzi mi o jakieś ścinki. To jest niewykorzystana, nowa treść, którą można wpleść w fabułę filmu. To da wszystkim wielkiego kopa. Całość będzie wyglądać, jakby to było zaplanowane. Jakby było nagrane wczoraj.   "

Fisher nie mógł zdradzić szczegółów, ale zapewnił, że fani marki będą podekscytowani tym, co zobaczą w kinach. Generał Organa jest jedną z nielicznych przedstawicieli Ruchu Oporu, którzy przeżyli ostatnie spotkanie z Najwyższym Porządkiem. Do tej pory wykazała się jako doskonały strateg i przywódczyni. Jaką rolę odegra w finale nowej trylogii?

"Gwiezdne Wojny IX" - kiedy premiera?

Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość. Do premiery został prawie rok, więc cała gorączka związana z "Gwiezdnymi Wojnami" dopiero przed nami. Premierę filmu zaplanowano na 19 grudnia 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Star Wars Leia Organa Carrie Fisher