12.07.2018 13:39

Chadwick Boseman połączy siły z twórcami „Avengers: Infinity War” w nowym filmie

Po trzech wspólnych filmach Chadwick Boseman i bracia Russo ponownie połączą siły. Tym razem nie odbędzie się to jednak w ramach MCU. Znany z roli Black Panthera aktor wystąpi w thrillerze „17 Bridges”.

Chadwick Boseman, Russo brothers
foto: AFP/EAST NEWS; Lumeimages, PacificCoastNews/EAST NEWS

Po gigantycznym sukcesie „Avengers: Infinity War” oraz w oczekiwaniu na kolejny hit w postaci „Avengers 4”, bracia Russo szykują kolejny film z udziałem Chadwicka Bosemana. Tym razem nie wystąpią jednak w roli reżyserów, lecz producentów, którzy będą czuwali nad filmem „17 Bridges”.

Black Panther

Chadwick Boseman gwiazdą filmu „17 Bridges”

Na razie niewiele wiadomo o nowym projekcie braci Russo i Chadwicka Bosemana, poza tym, że „17 Bridges” ma być kryminalnym thrillerem ukazującym wyścig z czasem. Gwiazda „Black Panthera” wcieli się w okrytego złą sławą detektywa z Nowego Jorku zaangażowanego w pościg za zabójcą policjantów, który ma być dla niego szansą na odkupienie.

Reżyserią „17 Bridges” zajmie się Brian Kirk, który ma na swoim koncie reżyserię odcinków „Gry o tron”, „Dynastii Tudorów”, „Luthera” czy „Zakazanego imperium”. Scenariusz napisze Adam Mervis („The Philly Kid”). Boseman, prócz tego, że wcieli się w główną rolę, będzie także towarzyszył twórcom „Avengers: Infinity War” jako współproducent.

Przedstawiciele studia STXfilm, które będzie czuwało nad projektem, są szczęśliwi, że udało im się zgromadzić taki zespół. Jak powiedział Adam Fogelson, prezes studia:

"

Ostre instynkty i niezaprzeczalna charyzma Chadwicka Bosemana w „Black Pantherze” urzekły miliony ludzi na całym świecie, zaś Joe i Anthony Russo tchnęli powiew nowej energii w kino akcji takimi filmami jak „Avengers: Infinity War”. Ich unikalne i inteligentne podejście do robienia filmów wymyka się schematom. W połączeniu z Brianem Kirkiem za kamerą, ten film zapowiada się na coś znacznie więcej niż typowa popcornowa rozrywka. "

Zdjęcia mają rozpocząć się jeszcze we wrześniu 2018 roku. Data premiery nie jest jeszcze znana. 

Natalia Hluzow
Tagi: News Avengers: Infinity War Chadwick Boseman