„Charlie Says”: Matt Smith jako Charles Manson na zdjęciach i w klipach z filmu

Natalia Hluzow
11.09.2018 17:31
„Charlie Says”: Matt Smith jako Charles Manson na zdjęciach i w klipach z filmu Fot. materiały prasowe Epic Level Entertainment

W jednym z wielu nadchodzących projektów filmowych, w których pojawi się postać Charlesa Mansona, zagra go znany z „The Crown” Matt Smith. W sieci zaprezentowano pierwsze zdjęcia i materiały wideo promujące produkcję.

Film reżyserki „American Psycho” to jedno z wielu nadchodzących dzieł związanych z brutalnymi mordami dokonanym w 1969 roku przez członków sekty Mansona. W filmie „Charlie Says” Mary Harron postanowiła skupić się na trzech młodych kobietach skazanych na śmierć (zmienioną później na dożywocie) za morderstwa dokonane w imię swojego przywódcy.

Produkcja związana z Charlesem Mansonem nie mogłaby się oczywiście obyć bez samego Mansona. Tym razem w przywódcę Rodziny wcielił się Matt Smith, znany m.in. z seriali „The Crown” i „Dr Who”. Dzięki festiwalowej premierze filmu, która miała miejsce we wrześniu 2018, mamy okazję przyjrzeć się zarówno jemu, jak i bohaterkom „Charlie Says” na pierwszych zdjęciach i w materiałach wideo.

„Charlie Says” - o czym jest?

Zbrodnia z 9 sierpnia 1969 została dokonana przez cztery osoby. Trzy z nich - Patricia Krenwinkel, Susan Atkins i Linda Kasabian - były dziewczętami, które nie ukończyły nawet 20. roku życia. Dzień później Leno i Rosemary LaBianca zostali zamordowani przez sześcioro wyznawców Mansona. Wśrod nich była 19-letnia Leslie Van Houten. 

Harron postanowiła przyjrzeć się ich psychice i poznać mechanizmy, które skłoniły tak młode dziewczyny do popełnienia tak okrutnych mordów.

45334-charlie_says_-_mary_harron__film_still___2_ Fot. foto: materiały prasowe Epic Level Entertainment

 Zdjęcia i klipy z filmu „Charlie Says”

Pierwsze zdjęcia z filmu „Charlie Says” ukazują bardzo niepokojący i zbliżony do pierwowzoru wizerunek Charlesa Mansona w wykonaniu Matta Smitha:

landscape-1535973070-charlie-says-photo1-actormattsmith Fot. foto: materiały prasowe Epic Level Entertainment

Poza Smithem na zdjęciach i w klipach pojawiają się także znana z „Gry o tron”  Hannah Murray jako Leslie Van Houten (morderczyni Leno i Rosemary LaBianca), Sosie Bacon („13 powodów”) jako Patricia Krenwinkel, Marianne Rendón jako Susan Atkins i India Ennega jako Linda Kasabian oraz Merritt Wever jako Karlene Faith.

MV5BZGVkNjczZDgtMzZkYS00ZmRkLWE3MGMtMGYyN2MyZmQ2YWMyXkEyXkFqcGdeQXVyNTQ4MjYyNjU@._V1_SY1000_SX1500_AL_ Fot. foto: materiały prasowe Epic Level Entertainment

„Charlie Says” – kiedy premiera?

Historia w „Charlie Says” została opowiedziana z punktu widzenia Karlene Faith, która zaraz po studiach została wysłana do więzienia, by uczyć osadzone członkinie sekty Mansona. Tytuł filmu odnosi się do odpowiedzi, jaką zazwyczaj słyszała, gdy pytała o niegasnącą lojalność wobec przywódcy Rodziny.

Scenariusz „Charlie Says” napisała Guinevere Turner na podstawie książki Karlene Faith pt. „The Long Prison Journey of Leslie Van Houten: Life Beyond the Cult” oraz głośnej powieści Eda Sandersa – „The Family”. Film ma trafić na ekrany w 2019 roku. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Charles Manson i jego wyznawczynie pojawią się też w „Once Upon a Time in Hollywood” Quentina Tarantino, gdzie zostanie poruszony temat zabójstwa Sharon Tate i jej przyjaciół. W przywódcę Rodziny wcieli się Damon Herriman, który tę samą postać zagra też w serialu „Mindhunter” Davida Finchera. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.