Chińskie plakaty „Ligi Sprawiedliwości” potwierdzają powrót Supermana

Natalia Hluzow
25.10.2017 12:19
Chińskie plakaty „Ligi Sprawiedliwości” potwierdzają powrót Supermana Fot. kadr z wideo

Każdy rynek rządzi się swoimi prawami, dlatego chińskiej publiczności zaprezentowano zupełnie inne od znanych nam plakatów „Ligi Sprawiedliwości”. Są naprawdę imponujące, ale czy nie zdradzają zbyt wiele?

O tym, że Superman stanie ramię w ramię z innymi superherosami w „Lidze Sprawiedliwości” wiedzieliśmy od momentu jego śmierci w filmie „Batman v Superman”. Niemniej, Warner Bros. próbował utrzymywać fanów w niepewności, co do jego powrotu. Clark Kent pojawia się wprawdzie w kilku ujęciach zwiastuna „Ligi Sprawiedliwości”, jednak tylko jako postać ze snu Lois Lane. Ukazywania jego wizerunku jako członka Ligi unikano także na plakatach i w innych teaserach filmu.

Tak przynajmniej przedstawia się to w Stanach Zjednoczonych i Europie. Tymczasem w Chinach zaprezentowano oficjalne materiały promujące „Ligę Sprawiedliwości” przygotowane specjalnie na chiński rynek i wśród plakatów przedstawiających Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Flasha i Cyborga, pojawia się solowy plakat… Supermana!

Brak Supermana w oficjalnych materiałach promujących film był nie tylko słabą sztuczką Warner Bros. mającą na celu zmylić fanów. Stanowił również odzwierciedlenie tego, że Batman i Wonder Woman zdecydowali się na stworzenie Ligi Sprawiedliwości właśnie z uwagi na ten brak, by móc poradzić sobie z całym złem tego świata bez przybysza z planety Krypton.

Chińskie plakaty, jak widać, ignorują ten wątek, prezentując Supermana jako szeregowego członka grupy superbohaterów. I choć można dyskutować o tym, czy to dobrze czy źle, dyskusji nie podlega na pewno to, że same plakaty są naprawdę świetne. Minimalistyczne, kolorowe, utrzymane w komiksowej stylistyce, idealnie oddają superbohaterskiego ducha. Każda z postaci została przedstawiona w ikoniczny dla siebie sposób, prezentując swoje supermoce lub atrybuty, zaś plakat ukazujący Batmana jest ukłonem w stronę oryginalnej okładki „Powrotu Mrocznego Rycerza” Franka Millera. Superman natomiast pręży się dumnie wypinając pierś z wielką literą S na środku. Wszystkie plakaty możecie zobaczyć w galerii poniżej.

Polska premiera „Ligi sprawiedliwości” odbędzie się 17 listopada 2017 roku. Na ekranie zobaczymy Bena Afflecka jako Batmana, Gal Gadot w roli Wonder Woman, Ezrę Millera wcielającego się we Flasha, Ray’a Fishera w postaci Cyborga, Jasona Mamoę jako Aquamana oraz… Henry’ego Cavilla w roli Supermana.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.