Chłopak z "Parku Jurajskiego" po 25 latach skarży się na dinozaury: velociraptor uderzył mnie w głowę!

Kamil Kacperski
26.10.2018 15:27
Chłopak z "Parku Jurajskiego" po 25 latach skarży się na dinozaury: velociraptor uderzył mnie w głowę! Fot. materiały prasowe

Joseph Mazallo, który wcielał się w Tima, wciąż pamięta o krzywdzie, którą 25 lat temu wyrządził mu velociraptor. Chłopak prawie zemdlał po starciu z tym niebezpiecznym dinozaurem. 

Steven Spielberg spóźnił się z filmem "Park Jurajski" o dobre kilkadziesiąt milionów lat i postanowił go nakręcić w czasach, w których dinozaurów na świecie już nie było. Przez to reżyser był zmuszony do zatrudnienia artystów, którzy zajęli się przygotowaniem animatronicznych stworzeń i umiejętnie korzystali z CGI. Mimo kompletnego braku dinozaurów wśród członków obsady, "Park Jurajski" okazał się sukcesem komercyjnym, doczekał się 2 sequeli i trylogii spin-offów/rebootów zwanych "Jurassic World" i obecnie jest uznawany za jeden z najlepszych filmów przygodowych wszech czasów.

Okazuje się jednak, że niektórzy aktorzy okupili ten sukces mnóstwem zdrowia. Joseph Mazallo, aktor, który wcielał się we wnuka Johna Hammonda, wspomina po latach o pewnej sytuacji na planie. Mianowicie podczas nagrań chłopiec miał stłuczkę z velociraptorem. Mazallo oczywiście wziął całą winę na siebie, co jest zachowaniem fair, ale naszym zdaniem przerośnięta jaszczurka była równie odpowiedzialna za to nieprzyjemne zdarzenie:

Był tam taki raptor na kółkach, który miał mnie gonić. Ja miałem pójść w lewo, a on w prawo. Zrobiliśmy kilka ujęć i wszystko było okej. Jednak podczas jednej z prób poszedłem w lewo, a potem odwróciłem się i popatrzyłem w górę. Wtedy zobaczyłem, że raptor odwrócił się w moją stronę. Jego pazur, który był metalowy, uderzył mnie w głowę, ponieważ był idealnie na wysokości mojej twarzy. Upadłem i prawie straciłem przytomność. To były moje 9. urodziny i Steven podszedł do mnie, sprawdził czy wszystko jest okej i potem razem z całą załogą zaczął mi śpiewać "Sto lat!".

Wypadek na planie Parku Jurajskiego

Ciekawe czy do urodzinowych życzeń dołączył się velociraptor?

Scena, którą Mazallo opisywał, należy do jednej z najlepszych sekwencji w całym filmie - Tim i jego starsza siostra, Lex, ukrywają się w kuchni przed parą velociraptorów. Dla przypomnienia:

Jurassic World 3 - kiedy premiera?

Tak jak wspomnieliśmy - "Park Jurajski" doczekał się serii spin-offów zatytułowanych "Jurassic World". Druga część, "Upadłe królestwo", trafiła do kin w czerwcu 2018 roku i spotkała się z mieszanym odbiorem ze strony widzów i recenzentów, którzy krytykowali film chociażby za słabą fabułę czy absolutnie nierealne ceny dinozaurów (w produkcji znajdują się sceny z aukcji, na której sprzedawane są prehistoryczne zwierzęta). Zapowiedziano także 3. i ostatnią część cyklu. Na razie nie znamy jej podtytułu, ale już teraz wiemy, że "Jurassic World 3" pojawi się w kinach w czerwcu 2021 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.