Chris Evans chce zrezygnować z roli Kapitana Ameryki

Robert Skowronski
16.03.2017 07:56
Chris Evans chce zrezygnować z roli Kapitana Ameryki Fot. kadr z filmu

Aktor jest już zmęczony ratowaniem świata. W pewnym momencie trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny i oddać pałeczkę innym.

Wszystkich fanów Chrisa Evansa oraz Kinowego Uniwersum Marvela pragniemy uspokoić, że etatowy Kapitan Ameryka nie rzuci swojej tarczy w kąt z dnia na dzień. Aktor na pewno wystąpi jeszcze w „Avengers: Infinity War” i „Avengers 4”. Pierwsze z wymienionych dzieł wejdzie na ekrany 4 maja 2018 roku, drugiego filmu możemy się spodziewać w 2019 roku.

Umowa podpisana przez gwiazdora obejmuje sześć filmów, z czego tym ostatnim będzie „Avengers 4”. Aktor wyznał, że nie będzie chciał podpisywać nowych dokumentów wiążących go z superbohaterem. Oto co napisał dziennikarz „Esquire”, który miał okazję spędzić nieco czasu z Evansem, aby napisać swój artykuł:

Zanurzając się w kanapie, pojękuje. Evans wyjaśnia, że wszystko go boli, bo dopiero wczoraj zaczął trenować do dwóch kolejnych filmów z Kapitanem Ameryką. Po zakończeniu prac koniec z czerwono-biało-niebieskim kostiumem dla 35-latka. Wypełni postanowienia swojej umowy.

Już trwają prace na planie obu produkcji, które prawdopodobnie zakończą się w 2017 roku. Filmy kręcone są w Atlancie, ale obsada trafi też do Szkocji. Na ekranie zobaczymy Thanosa, który w empiryczny sposób wytłumaczy herosom znaczenie słowa ból. Można założyć, że zobaczymy na ekranie jak Kapitan Ameryka poświęca siebie w obronie swoich przyjaciół oraz całego świata.

Być może Marvelowi uda się namówić aktora na podpisanie kolejnej umowy, ale wszystko brzmi tak jakby kluczowe decyzje zostały już podjęte przez Evansa. Był komiksowym superbohaterem od 2011 roku i wystąpił jako Steve Rogers w sześciu filmach. Ktokolwiek zajmie kiedyś jego miejsce, to widzom z pewnością będzie trudno go zaakceptować.

Scenariusz do „Infinity War” piszą Christopher Markus i Stephen McFeely, reżyserować będą bracia Russo. Według nieoficjalnych doniesień w serii może pojawić się Liv Tyler, aby powrócić do roli Betty Ross z „Incredible Hulk”. W prace nad filmem podobno ma być też zaangażowany Peter Dinklage znany z roli Tyriona w „Grze o tron”. Na ekranie pojawią się także bohaterowie ze „Strażników Galaktyki”.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.