Chris Hemsworth i Anya Taylor-Joy w Mad Maxie. Ruszyły zdjęcia do "Furiosy"

02.06.2022 12:54
Chris Hemsworth i Anya Taylor-Joy w Mad Maxie. Ruszyły zdjęcia do "Furiosy" Fot. Maria Laura Antonelli / Avalon/Photoshot/East News

Chris Hemsworth podzielił się pierwszym zdjęciem z planu "Mad Max: Furiosa", czyli nadchodzącego prequela filmu "Mad Max: Na drodze gniewu". Co wiemy o nadchodzącej produkcji od George'a Millera?

Mad Max: Furiosa - ruszyły zdjęcia do filmu z Taylor-Joy i Hemsworthem

George Miller już w 2020 roku wybrał obsadę filmu "Furiosa". W młodszą wersję tytułowej bohaterki (granej wcześniej przez Charlize Theron) wcieli się Anya Taylor-Joy, która zyskała sławę dzięki filmom "New Mutants", "Glass", "Split" oraz serialowi "Gambit Królowej". Na ekranie towarzyszyć jej będzie również Chris Hemsworth, czyli marvelowy Thor, a także Yahya Abdul-Mateen II, gwiazdor "Aquamana" i serialu "Watchmen".

Polecamy

Pandemia skutecznie pokrzyżowała plany reżysera, który chciał zrealizować film już jakiś czas temu. Finalnie, na plan zdjęciowy udało się twórcom "Furiosy" dopiero na początku czerwca 2022 roku. Pochwalił się tym Hemsworth na swoim Instagramie, pisząc przy okazji:

Nowa podróż w sadze Mad Maxa właśnie się rozpoczyna.

Niestety, na ten moment nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat nadchodzącej produkcji. Wiemy jedynie, że premiera filmu "Furiosa" jest planowana na 2024 rok. 

Polecamy

Chociaż poprzednia odsłona cyklu, czyli "Mad Max: Na drodze gniewu" nie była zbyt spektakularnym sukcesem finansowym dla Warner Bros., to film zgarnął kilka Oscarów, a także zapisał się w historii kinematografii jako jeden z najlepszych filmów akcji tego tysiąclecia (a może i wszech czasów). Od jego premiery minęło już ponad 7 lat, więc najwyższy czas na kontynuację.

Reżyserem, scenarzystą i producentem "Furiosy" jest George Miller, który wyreżyserował wszystkie filmy z serii "Mad Max", również te z Melem Gibsonem. Koproducentem filmu będzie wieloletni współpracownik Millera, Doug Mitchell. 

Za scenografię odpowie Colin Gibson, za charakteryzację - Lesley Vanderwalt, za montaż - Margaret Sixel, dźwiękiem zajmie się natomiast Ben Osmo. Zwykle byśmy o tym nie pisali, ale tym razem wszyscy wymienieni artyści pracowali z Millerem przy filmie "Mad Max: Na drodze gniewu" i zostali za to zostali nagrodzeni Oscarami, więc sami rozumiecie.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.