Chris Hemsworth o roli Thora: „To koniec. Nie będę już grał tej postaci”

Sergiusz Kurczuk
17.01.2018 13:53
Chris Hemsworth o roli Thora: „To koniec. Nie będę już grał tej postaci” Fot. kadr z filmu Thor: Raganrok

Smutna wiadomość dla fanek i fanów Chrisa Hemswortha w roli Thora. Aktor zapowiedział, że żegna się z rolą gromowładnego boga Asgardu. Czy to pożegnanie na zawsze? 

Christ Hemsworth gra w wielu filmach, ale nie oszukujmy się. Ogromną sławę przyniósł mu udział w produkcjach Marvel Studios. To właśnie on od 2011 roku wciela się w postać nordyckiego boga piorunów Thora. Do tej pory Hemsworth wystąpił w roli złotowłosego herosa w 8 filmach pełnometrażowych (w tym w dwóch ciągle czekających na premierę) i zabawnej krótkometrażówce. Chociaż jest jednym z najpotężniejszych bohaterów w MCU, ogromną popularność przyniosła mu dopiero 3. część solowych przygód, czyli film „Thor: Ragnarok”. Najpierw stracił młot, potem włosy, na końcu oko, a teraz okazuje się, że przygoda Hemswortha z Marvel Studios może się skończyć na „Avengers 4”

Thor Fot. foto: kadr z filmu Thor: Mroczny świat

Chris Hemsworth rezygnuje z roli Thora?

Wskazują na to słowa aktora, które podły podczas rozmowy z USA Today. Chociaż wywiad dotyczył filmu jego najnowszego filmu „12 Strong”, nie mogło zabraknąć pytania o nadchodzące filmy o Avengers. Niedawno skończyły się bowiem zdjęcia do 4. części serii, a w kwietniu 2018 roku odbędzie się premiera „Avengers: Infinity War”. Aktor wspomniał, że niedługo kończy mu się kontrakt z Disneyem, co oznacza, że możemy go już nie zobaczyć w roli Thora. Umowa wygasa w dniu premiery „Avengers 4”, czyli 3 maja 2019 roku. 

Dwa dni temu byłem w Atlancie, gdzie kończyłem „Avengers” jako Thor. To naprawdę było dwa lata bez wytchnienia. Jestem wykończony, ale dobrej myśli. Jeśli chodzi o umowę, w tej chwili tak. To koniec. Nie zagram więcej tej roli. To trochę przerażająca myśl. Naprawdę wydawało mi się, że to się nigdy nie skończy. A teraz teoretycznie to koniec. 

„Thor 4” - czy powstanie?

Jednocześnie Hemsworth wyznał, że rozmawiał już z Taiką Waititi nad ewentualną 4. częścią przygód Thora. Obaj rozmawiali z szefem Marvel Studios, Kevinem Feigem, który na razie skupia się na serii o największych herosach Ziemi. Trudno sobie wyobrazić, żeby po sukcesie filmu „Thor: Ragnarok”studio nie zdecydowało się na współpracę z Hemsworthem. 

Z drugiej strony nie wiadomo jak potoczą się losy świata po konfrontacji z Thanosem. Prawdopodobnie aktor dostanie więc kolejny kontrakt na następne filmy na podstawie komiksów Marvela. Poza tym aktor już raz myślał, że stracił pracę w filmach Marvela. Ale kto wie, może niebawem zobaczymy produkcję o żeńskiej wersji Thora? Hemswortha jako Thora zobaczymy już 25 kwietnia 2018 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.