Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce
17.01.2018 13:53

Chris Hemsworth o roli Thora: „To koniec. Nie będę już grał tej postaci”

Smutna wiadomość dla fanek i fanów Chrisa Hemswortha w roli Thora. Aktor zapowiedział, że żegna się z rolą gromowładnego boga Asgardu. Czy to pożegnanie na zawsze? 

Chris Hemsworth o roli Thora: „To koniec. Nie będę już grał tej postaci”
foto: kadr z filmu Thor: Raganrok

Christ Hemsworth gra w wielu filmach, ale nie oszukujmy się. Ogromną sławę przyniósł mu udział w produkcjach Marvel Studios. To właśnie on od 2011 roku wciela się w postać nordyckiego boga piorunów Thora. Do tej pory Hemsworth wystąpił w roli złotowłosego herosa w 8 filmach pełnometrażowych (w tym w dwóch ciągle czekających na premierę) i zabawnej krótkometrażówce. Chociaż jest jednym z najpotężniejszych bohaterów w MCU, ogromną popularność przyniosła mu dopiero 3. część solowych przygód, czyli film „Thor: Ragnarok”. Najpierw stracił młot, potem włosy, na końcu oko, a teraz okazuje się, że przygoda Hemswortha z Marvel Studios może się skończyć na „Avengers 4”

Thor

Chris Hemsworth rezygnuje z roli Thora?

Wskazują na to słowa aktora, które podły podczas rozmowy z USA Today. Chociaż wywiad dotyczył filmu jego najnowszego filmu „12 Strong”, nie mogło zabraknąć pytania o nadchodzące filmy o Avengers. Niedawno skończyły się bowiem zdjęcia do 4. części serii, a w kwietniu 2018 roku odbędzie się premiera „Avengers: Infinity War”. Aktor wspomniał, że niedługo kończy mu się kontrakt z Disneyem, co oznacza, że możemy go już nie zobaczyć w roli Thora. Umowa wygasa w dniu premiery „Avengers 4”, czyli 3 maja 2019 roku. 

"

Dwa dni temu byłem w Atlancie, gdzie kończyłem „Avengers” jako Thor. To naprawdę było dwa lata bez wytchnienia. Jestem wykończony, ale dobrej myśli. Jeśli chodzi o umowę, w tej chwili tak. To koniec. Nie zagram więcej tej roli. To trochę przerażająca myśl. Naprawdę wydawało mi się, że to się nigdy nie skończy. A teraz teoretycznie to koniec.  "

„Thor 4” - czy powstanie?

Jednocześnie Hemsworth wyznał, że rozmawiał już z Taiką Waititi nad ewentualną 4. częścią przygód Thora. Obaj rozmawiali z szefem Marvel Studios, Kevinem Feigem, który na razie skupia się na serii o największych herosach Ziemi. Trudno sobie wyobrazić, żeby po sukcesie filmu „Thor: Ragnarok”studio nie zdecydowało się na współpracę z Hemsworthem. 

Z drugiej strony nie wiadomo jak potoczą się losy świata po konfrontacji z Thanosem. Prawdopodobnie aktor dostanie więc kolejny kontrakt na następne filmy na podstawie komiksów Marvela. Poza tym aktor już raz myślał, że stracił pracę w filmach Marvela. Ale kto wie, może niebawem zobaczymy produkcję o żeńskiej wersji Thora? Hemswortha jako Thora zobaczymy już 25 kwietnia 2018 roku. 

Co sądzisz o słowach Chrisa Hemswortha?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers Thor Marvel Chris Hemsworth