23.01.2018 18:52

Chris Hemsworth wystąpi w tajemniczym sequelu „Krokodyla Dundee”?!

Wciąż nie wiadomo, czy powstaje autentyczna kontynuacja „Krokodyla Dundee” czy to tylko żart, ale w sieci pojawił się zwiastun filmu z udziałem jednego z topowych współczesnych aktorów. 

Chris Hemsworth wystąpi w tajemniczym sequelu „Krokodyla Dundee”?!
foto: materiały prasowe ze strony dundeemovie.com

Świat obiegła niedawno informacja, że - choć nikt o tym nie wiedział - powstał kolejny sequel „Krokodyla Dundee”. W głównej roli wystąpił Danny McBride, który wcielił się w syna legendarnego „Krokodyla”. Film ma nosić tytuł „Dundee: The Son of a Legend Returns Home i opowiadać o losach Briana Dundee, który - w przeciwieństwie do ojca - jest typowym mieszczuchem z USA i za nic nie potrafi odnaleźć się w australijskiej dziczy. Jednak kiedy dowiaduje się, że jego ojciec zaginął, bez właściwego przygotowania czy ekwipunku wyrusza w głąb Australii, by go odnaleźć. 

Zwiastun filmu „Dundee: The Son of a Legend Returns Home”

19 stycznia 2018 roku w sieci pojawił się zwiastun filmu, który zapowiada jego premierę jeszcze tego lata. Króciutkie wideo przedstawia piękne górzyste tereny, a wśród nich - Danny'ego Bride'a wypowiadającego słynną kwestię z oryginalnego filmu „That's not a knife... That's a knife!”:

Chris Hemsworth w filmie o Dundeem

Brak jakichkolwiek informacji na temat produkcji filmu przed pojawieniem się trailera mógłby sugerować, że to tylko głupi żart przygotowany przez aktora znanego z „Jaj w tropikach” czy „Boskiego chilloutu”, jednak nagle na oficjalnym kanale Dundee Movie zaprezentowano drugi trailer filmu. Tym razem z udziałem... Chrisa Hemswortha

Wszystko wskazuje więc na to, że urodziwy Australijczyk, który przez 6 lat wcielał się w nordyckiego boga, postanowił wrócić do korzeni i wystąpić w kontynuacji jednego z najbardziej kultowych filmów, jakie wydała na świat Australia. Jeśli wierzyć oficjalnej stronie filmu, Hemsworth wcieli się w postać Wally'ego Jr., syna partnera biznesowego Michaela Dundee'ego, który będzie pełnił rolę przewodnika nowego przyjaciela, gdyż - jak twierdzi - australijską ziemię zna jak mało kto.

O czym był „Krokodyl Dundee”?

Oryginalny film z 1986 roku opowiadał o losach trapera, który wychował się w australijskim buszu. Kiedy do Australii przybyła nowojorska dziennikarka, by przeprowadzić z nim wywiad, sprawy zaczęły się komplikować. Początkowo niechętny i zachowawczy wobec pięknej Sue, z czasem zakochał się w niej. Dziennikarka zaproponowała mu więc wspólną podróż do Nowego Jorku. Jednak metropolia to nie to samo, co australijskie stepy.

Film reżyserował Peter Faiman, w rolach głównych wystąpili Paul Hogan i Linda Kozlowski. „Krokodyl Dundee” doczekał się nominacji do Oscara i dwóch sequeli. Teraz podobno powstał trzeci...

Czy „Dundee: The Son of a Legend Returns Home” to prawdziwy film?

Pomimo istnienia oficjalnej strony filmu i tak doborowej obsady, wciąż trudno jest uwierzyć, że nowy film o Dundeem faktycznie powstał. Tym bardziej, że Chris Hemsworth znany jest ze swoich występów w filmowych żartach. Radzimy więc poczekać z radością i śledzić wraz z nami przebieg wydarzeń. 

Natalia Hluzow
Tagi: Chris Hemsworth Krokodyl Dundee