13.08.2018 10:06

Chris Pine i Chris Hemsworth nie pojawią się w „Star Treku 4”

Wygląda na to, że w nowym filmie opowiadającym o przygodach załogi Enterprise nie pojawi się kapitan Kirk - ani senior, ani junior. Wszystko przez problemy z kontraktami gwiazd.

Star Trek Chris Pine Chris Hemsworth
foto: kadr z wideo

Według informacji podanych przez portal The Hollywood Reporter, Chris Pine oraz Chris Hemsworth nie porozumieli się z Paramount Pictures w sprawie kontraktów. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak ujawniono, że studio przedłużyło umowy z innymi gwiazdami filmów - Zoe Saldaną, Simonem Peggiem, Johnem Cho i Zacharym Quinto. Pine i Hemsworth rzekomo zażądali podwyżki, co jest dość zrozumiałe, ponieważ obydwaj osiągnęli ogromne sukcesy z filmami DC i Marvela.

Studio postanowiło jednak trzymać się kurczowo swojego budżetu i nie podwyższyć im stawki. Według raportów branżowych najnowsza część, „Star Trek: Beyond” zarobiła na całym świecie „zaledwie” 334 miliony dolarów przy budżecie wynoszącym 190 milionów. Biorąc pod uwagę, że należy do tej liczby doliczyć jeszcze koszty marketingu, to można spokojnie założyć, że studio straciło pieniądze tworząc 3. część „nowej sagi”. 

Star Trek bez Chrisa Pine'a i Chrisa Hemswortha

Cóż, może się okazać, że brak głośnych nazwisk może się skończyć dla „Star Treka” tragicznie. Skoro już poprzednia część była nieopłacalna dla studia, to aż strach sobie wyobrazić, co się stanie, gdy w nowej produkcji nie pojawi się Chris Pine, który był głównym bohaterem nowej serii. Spory problem mogą mieć również scenarzyści oraz reżyserka produkcji, S.J. Clarkson. Według poprzednich przecieków, „Star Trek 4” miał opowiadać o podróżach w czasie - kapitan Kirk i jego załoga Enterprise odnalazłaby... Kirka i jego załogę. 

Już spieszymy z wyjaśnieniami - w 1. części „Star Treka” Chris Hemsworth pojawił się w małej, ale za to bardzo znaczącej roli. Aktor wcielił się w George'a Kirka, ojca Jamesa Kirka (w tej roli Chris Pine), który zginął bohaterską śmiercią, ratując przy okazji swoją załogę. To wydarzenie ma ogromny wpływ na przyszłego kapitana Kirka, który przez całe swoje życie ma wrażenie, że musi wszystkim udowodnić swoją wartość. Dlatego wizja współpracy między nimi zapowiadała się naprawdę dobrze. Niestety, wygląda na to, że przynajmniej na razie nie dojdzie ona do skutku.

Na razie nie wiemy, jak ogromny wpływ te decyzję będą miały na „Star Treka 4”. Kto wie, może Pine i Hemsworth pojawią się w zapowiadanym „Star Treku” Quentina Tarantino. W końcu on też zapowiadał, że chciałby w swoim filmie zawrzeć podróże w czasie. To się dopiero okaże. 

Kamil Kacperski
Tagi: News Star Trek Chris Hemsworth