Chris Pratt ostrzega fanów przed zboczeńcem, który się pod niego podszywa

Sergiusz Kurczuk
01.12.2017 14:13
Chris Pratt ostrzega fanów przed zboczeńcem, który się pod niego podszywa Fot. Splash News/East News

Aktor Chris Pratt zastraszył osobę, która podszywa się pod niego na Facebooku. Gwiazdor twierdzi, że to zboczeniec, który w ten sposób chce zwabić do siebie ofiary. Zagroził, że jeśli dowie się, kto stoi za fake'owym kontem, sprawa skończy się ciosem w twarz. 

Doba Internetu przyniosła zupełnie nowe zagrożenia. Jednym jest podszywanie się pod inne, często również znane osoby. Internetowi oszuści stosują ten zabieg w różnych celach. Okazuje się, że aktor Chris Pratt padł ofiarą impostora. Ktoś podszył się pod gwiazdora, zakładając konto na Facebooku. Osoba udająca Pratta posłużyła się personaliami aktora. Oszust ustawił w zdjęciu profilowym kadr ze „Strażników Galaktyki”. W tle znajduje się natomiast kolaż z ostatnimi głośnymi rolami gwiazdora. Wszystko, by uśpić czujność fanów. 

Jednak to nie internetowa kradzież tożsamości rozsierdziła Pratta. Aktor dostał sygnały, że oszust w jego imieniu próbuje wyciągać od fanek prywatne informacje. Na oficjalnym Instagramie Pratta znalazł się printscreen fake'owego konta oraz wpis, będący jednocześnie ostrzeżeniem przed potencjalnym zboczeńcem, wykorzystującym naiwność internautów.

ALARM PRZECIW ZBOKOWY!!! (To nie żart). Potwierdzona informacja: ktoś próbuje udawać mnie na Facebooku (i być może na innych platformach społecznościowych). Najwyraźniej podbija do wielu różnych fanek, próbując zdobyć ich numery i kto wie, co jeszcze. Nie żartuję. Dla waszej wiedzy: uważam to za naganne zachowanie. Jeśli dowiem się, kto to jest, zamknę mu konto, ale najchętniej walnąłbym go w jego cholerną mordę.  Słyszałeś oszuście?! Przestań. 

Moja prośba do wszystkich fanów, którzy mieli kontakt z kimś, kto twierdził, że jest Chrisem Prattem: Zwróćcie uwagę na NIEBIESKI „ZWERYFIKOWANY” ZNACZEK zaraz obok imienia. Jeśli nie ma znaczka obok mojego imienia, to ta osoba się podszywa. Przepraszam. Powiedzcie swojemu rodzeństwu. Poinformujcie najmłodszych. Prawdopodobnie większość dzieciaków może się na to nabrać. To mnie obrzydza. Przeraża mnie myśl, że czyjeś uczucia, albo gorzej mogą ucierpieć przez tego oszusta/potencjalnego zboczeńca. Bardzo wielu ludzi mi o tym powiedziało. To nie jest odosobniony przypadek. Jeśli ktoś się kontaktował z tą osobą, niech natychmiast ją zablokuje. Jeśli to twoja robota, to ostrzegam cię. Skończ to teraz albo później będziesz bardzo żałował. Idź poszukać Jezusa. Modlę się za ciebie. 

Reakcja Pratta jest w pełni zrozumiała. Osoba podszywająca się pod gwiazdora rzeczywiście może być zboczeńcem wykorzystującym łatwowierność młodych fanów aktora, tym bardziej że do Pratta zgłaszały się osoby nagabywane przez oszusta. Równie dobrze może być to też farma like'ów, żerująca na popularności odtwórcy Star-Lorda. Mamy nadzieję, że nikomu nie stanie się krzywda, a oszust poniesie odpowiednią karę. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.