19.04.2018 11:25

Chris Pratt stawia czoła dinozaurom w nowym zwiastunie „Jurassic World: Fallen Kingdom”

W sieci pojawił się nowy, pełny spoilerów zwiastun drugiej części szalenie popularnego „Jurassic World”, a w nim: postać Chrisa Pratta ponownie współpracuje z velociraptorem Blue, dinozaury znowu szaleją na terenie zaludnionego miasta, a doktor Ian Malcolm (Jeff Goldblum) wita nas w „jurajskim świecie”.

Kadr z filmu Jaurassic World: Upadłe Królestwo
foto: materiały prasowe

Chris Pratt zapowiadał już na początku 2017 roku, że nadchodząca 2. część „Jurassic World” będzie „mroczna, straszna i nieoczekiwana”. Dokładnie widać to w nowym zwiastunie „Jurassic World: Fallen Kingdom”, w którym dinozaury zaczynają polować na ludzi, niczym Predator z klasycznego filmu z lat 80. z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej.

Powracają także stare twarze - oprócz wspomnianego Pratta pojawiają się jeszcze Bryce Dallas Howard (jako Clair), B.D. Wong (doktor Henry Wu) oraz sam Jeff Goldblum, który ponownie wciela się w postać doktora Iana Malcolma. To właśnie on wita nas w „jurajskim świecie”. Zobaczcie ostatni zwiastun „Jurassic World: Fallen Kingdom”:

Dinozaury i spółka w nowym zwiastunie Jurassic World 2

Z tego co widać w dotychczas udostępnionych zwiastunach, druga część „Jurassic World” bardzo przypomina „Zaginiony Świat: Park Jurajski” - zwierzęta są łapane przez „złą korporację”, która planuje sprzedać dinozaury za grube miliony dolarów. Z tą różnicą, że tym razem są one sprzedawane na aukcjach, a nie do zoo w San Diego. No i tym razem ci „źli” lepiej kamuflują swoje zamiary, bo wyruszają na wyspę, żeby uratować zwierzaki przed wybuchem wulkanu.

Do tego zwiastun pokazuje nam praktycznie chronologicznie cały przebieg fabuły filmu - bohaterowie muszą uratować zwierzęta, więc udają się na wyspę. W trakcie misji pojawiają się problemy z łapaniem dinozaurów, korporacja zdradza Owena i Claire, w trakcie transportu zwierzaki uciekają i zaczynają siać rozgardiasz na terenie miasta. Podsumowując film w ten sposób, rysuje nam się ogromne podobieństwo między „Fallen Kingdom”, a wspomnianą drugą częścią „Parku Jurajskiego”.

Na własne oczy będziemy się mogli o tym przekonać już 8 czerwca 2018 roku, bo właśnie wtedy do kin trafi „Jurassic World: Fallen Kingdom”. Wiemy również, że trzecia część opowieści o ludziach i dinozaurach pojawi się w kinach 11 czerwca 2021 roku,

Kamil Kacperski
Tagi: Zwiastuny Jurassic World Jurassic World: Upadłe Królestwo