Christian Bale: Nie jestem zadowolony z roli Batmana

Robert Skowronski
04.03.2016 15:52
Christian Bale: Nie jestem zadowolony z roli Batmana Fot. kadr z filmu

Widzom na całym świecie przypadła do gustu trylogia Christophera Nolana o Mścicielu z Gotham. Jednak odtwórca głównej roli nie jest szczególnie zadowolony ze swojej kreacji. Dlaczego?

Seria, którą zainicjował „Batman - Początek” z 2005 roku, miała więcej zwolenników niż przeciwników - dotyczyło to zwłaszcza „Mrocznego rycerza” z Heathem Ledgerem jako Jokerem. A jak ogół ocenił Christiana Bale'a, który na ekranie przywdział kostium superbohatera? Wielu zwracało uwagę na specyficzną modulację głosu przez aktora, który starał się brzmieć na wiecznie zachrypniętego.

Internet szybko podchwycił temat i zaczęły powstawać parodiujące Bale'a filmy. Aktor w kwestii modulacji głosu nie ma sobie raczej nic do zarzucenia, ale nie jest zadowolony z innych rzeczy związanych z jego kreacją Batmana:

Nie udało mi się osiągnąć w trylogii tego co planowałem. Nolan sobie poradził, ale przyglądając się sobie na ekranie, mam wrażenie, że nie do końca dałem radę. Batman jest bardzo mroczną, wewnętrznie rozbitą postacią. Zakładając kostium myślałem: „będę czuł się jak cholerny idiota, jeśli nie wykorzystam tego, jako sposobu do pokazania prawdziwej, mrocznej strony jego charakteru”.

Wspomniany wcześniej Heath Ledger zaskarbił sobie sympatię widzów rolą Jokera. Aktor za swoją kreację w „Mrocznym rycerzu” otrzymał pośmiertnie Oscara oraz Złoty Glob. Christian Bale ma świadomość tego, że Ledger przyćmił go jako Batmana:

Heath pojawił się i całkowicie pokrzyżował wszystkie moje plany. Czułem, że jest dużo bardziej interesujący ode mnie i tego, co robiłem.

Świat kina otrzymał już nowego Mściciela z Gotham, w którego w „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” wcieli się Ben Affleck. Jaka była reakcja Bale'a na tę wiadomość?

Początkowo, chociaż czułem, że był to właściwy czas, aby się zatrzymać, to miałem ochotę zagrać Batmana jeszcze raz. Kiedy usłyszałem, że będzie to robić ktoś inny nastąpił moment, w którym zatrzymałem się i patrzyłem w nicość przez pół godziny. Mam jednak 40 lat. Fakt, że jestem zazdrosny o to, że ktoś inny będzie wcielać się w Batmana jest dziwny. Powinienem się z tym pogodzić. Nie mam już nic więcej do zaoferowania w tej kwestii.

Ben Affleck już zaprzyjaźnił się z rolą Batmana, gdyż ma w planach wyreżyserowanie solowego filmu o Mrocznym Rycerzu. O tym, jak radzi sobie w tej roli dowiemy się już 1 kwietnia 2016 roku wraz z premierą „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Niedługo dowiemy się także, jak wygląda nowy Joker w wykonaniu Jareda Leto.

A Wam jak się podobał Christian Bale jako Batman?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.