03.01.2018 14:53

Christian Bale nie widział jeszcze Bena Afflecka w roli Batmana

Gwiazdor trylogii o Mrocznym Rycerzu Christophera Nolana wyznał, że nie miał jeszcze okazji zobaczyć, jak Ben Affleck radzi sobie w roli Batmana. 

Christian Bale nie widział jeszcze Bena Afflecka w roli Batmana
foto: Ma/action press/REX/Shutterstock/East News, kadr z filmu Liga Sprawiedliwości

Był czas, że Bruce Wayne/Batman był kojarzony z twarzą jednego aktora - Christiana Bale'a, który wcielił się w ikonicznego superbohatera w trzech filmach Christophera Nolana. Nie wszystkim fanom komiksów DC podobał się wybór Bale'a do roli Mrocznego Rycerza, ale gwiazdor wpisywał się w realistyczny klimat poprzedniej trylogii. Filmy Nolana zarobiły łącznie 2,4 miliardów dolarów i stały się najbardziej dochodową superbohaterską marką Warner Bros., jaką do tej pory powołano do życia. Kiedy studio ogłosiło, że powstanie kinowy odpowiednik świata DC znanego z kart komiksów, pojawiło się kluczowe pytanie: kto wcieli się w nowego Batmana?

Mroczny Rycerz

Padło na Bena Afflecka, którego wybór wzbudzał spore kontrowersje. Nowy Mroczny Rycerz w akcji pojawił się w filmie „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości”. Wizualnie Affleck najbardziej przypominał komiksowego herosa. Jednak gra aktorska i zachowanie postaci Batmana nie przypadły wszystkim do gustu. Batfleck gościnnie pojawił się również w „Legionie Samobójców”, ale szansę na rozwinięcie skrzydeł miał dopiero w „Lidze Sprawiedliwości”. Krytyce Afflecka nie było końca, ale aktor ma szansę dowieść swojej wartości w solowym filmie o Bamtanie, nad którym trwają prace, chociaż pojawiają się plotki, że aktora ma zastąpić ktoś inny.

Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości

Oczywiście trudno uniknąć porównań do kreacji Christiana Bale'a, mimo że światy stworzone przez Nolana i reżyserów odpowiedzialnych za produkcje osadzone w DCEU są zupełnie inne. Bale był gościem podcastu Josha Horowitz Happy Sad Confused. Prowadzący postanowił zapytać swojego gościa o filmy o Batmanie z Benem Affleckiem. Okazało się, że Bale nie obejrzał jeszcze żadnej produkcji DCEU.

"

Nie widziałem jeszcze [Bena Afflecka jako Batmana]. Tak, jestem zaciekawiony, mój syn wydawał się bardzo zainteresowany, ale zdałem sobie sprawę, że chciał tylko obejrzeć zwiastun i to było to - zazwyczaj chodzę na filmy, które [moje dzieci] chcą oglądać. Muszę wyznać, że nie jestem zbyt wielkim fanem filmów superbohaterskich. Ludzie wydają się tym zaskoczeni, a ja nie wiem czemu. Nie widziałem ani filmów o Avengers, ani innych tego typu. Słyszałem, że są bardzo dobre, ale wystarczy mi, że słyszę, że są bardzo dobre.   "

Wygląda na to, że Bale ma podobne zdanie na temat kina superbohaterskiego, co Jodie Foster. Nic dziwnego. Aktor zaczął swoją karierę jako 13-latek na planie u Stevena Spieblerga w „Imperium słońca”. Jest kojarzony jako artysta biorący udział w bardziej ambitnych produkcjach. Wystarczy wspomnieć „American Psycho”, „Mechanika” czy biografię „The Fighter”. Nawet „Batmany” Nolana starały się odejść od komiksowej konwencji i skupić bardziej na psychologicznym aspekcie legendy popkultury. 

Christiana Bale'a zobaczymy niebawem w roli wiceprezydenta USA w filmie „Backseat”. Jak zwykle aktor przeszedł sporą metamorfozę, by wcielić się w swoją postać. Natomiast film Matta Reevesa „The Batman” z Benem Affleckiem roli tytułowej ma się pojawić prawdopodobnie w roku 2018, ale na razie nie zdradzono zbyt wielu szczegółów na temat produkcji, więc data może ulec zmianie. 

Który aktor był najlepszym Batmanem?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Christopher Nolan Suicide Squad Batman v Superman: Świt sprawiedliwości Christian Bale Batman Liga Sprawiedliwości Ben Affleck