30.12.2015 12:18

Christopher Nolan na froncie II wojny światowej we Francji

Reżyser ogłosił nad jakim projektem będzie teraz pracował. Po kosmicznej wycieczce w „Interstellar” przyszła pora, aby ponownie wrócić na Ziemię i cofnąć się do przeszłości - do okresu II wojny światowej.

Christopher Nolan na froncie II wojny światowej we Francji
foto: Warner Bros/Courtesy Everett Collection/East News

Christopher Nolan wyruszy na front w filmie „Dunkirk”, który będzie oparty na scenariuszu jego autorstwa. Całość opowie o znanej z kart historii ewakuacji 300 tysięcy aliantów spod francuskiej Dunkierki otoczonej przez niemieckie wojska z 1940 roku zwanej też Operacją Dynamo.

Obraz ma trafić do kin 21 lipca 2017 roku, zaś w głównych rolach zobaczymy młodych, jeszcze nieznanych masom aktorów - ich nazwiska nie zostały ujawnione. Wiemy jednak kto ubiega się o angaż w drugoplanowych kreacjach, są to Mark Rylance i Kenneth Branagh. Reżyser potwierdził za to, że na ekranie zobaczymy Toma Hardy'ego:

"

Tom Hardy wystąpi w moim nowym filmie o II wojnie światowej. Będzie mówił po niemiecku, więc dla amerykańskich widzów będzie tak samo zrozumiały jak Bane. "

Dzieło ma być thrillerem akcji:

Zdjęcia mają ruszyć w maju 2016 roku. Zapowiedziano także, że obraz będzie kręcony na taśmie 65 mm oraz IMAX 65 mm. Christopher Nolan ponownie będzie współpracował z Emmą Thomas w roli producenta, która prywatnie jest jego żoną. Dystrybucją dzieła zajmie się Warner Bros. Pictures.

Greg Silverman ze wspomnianej firmy, cieszy się z tego, że studio może dalej pracować z reżyserem:

"

Jesteśmy szczęśliwi z kontynuacji działań z Christopherem Nolanem, filmowcem, który stworzył jedne z najlepiej przyjmowanych przez krytykę i jednocześnie odnoszące sukces komercyjny dzieła. „Dunkirk” będzie trzymającą w napięciu i pełną siły opowieścią. Cieszymy się, że zobaczymy Chrisa, Emmę i ich obsadę realizującą to na wielkim ekranie. "

Spekulacje o tym, że Nolan nakręci „Dunkirk” pojawiły się już wcześniej za sprawą mera miasta, Patrice'a Vergriete, który zdradził, że w Dunkierce szykuje się pewien plan filmowy. Informacje szybko zostały potwierdzone - faktycznie Christopher Nolan wraz ze swoim bratem szukali tam odpowiednich lokacji i zapoznawali się z dokumentacjami z interesującego ich okresu. 

Po 15 latach od premiery  „Memento” AMBI Pictures zdecydowało również o stworzeniu remake'u słynnego dzieła reżysera. Studio posiada też prawa do stworzenia odświeżonych wersji m.in. „Donniego Darko”, „Przypadkowej dziewczyny” czy „Szkoły uwodzenia”.

Czekacie na nowy film Christophera Nolana?

Robert Skowronski
Tagi: News Christopher Nolan Dunkirk