30.06.2020 10:27

Christopher Nolan nie toleruje krzeseł na planie. Internet oszalał

Legend o kaprysach gwiazd słyszeliśmy już wiele. Teraz do grupy osób z dziwnymi upodobaniami dołączył Christopher Nolan. Reżyser nie przepada bowiem za krzesłami na swoich planach filmowych.

Christopher Nolan
foto: Euan Cherry/WENN/agefotostock/East News

W internecie zawrzało, gdy na jaw wyszła straszna prawda dotycząca Christophera Nolana, który podobno nie pozwala, by na jego planach zdjęciowych były krzesła. Pierwszy raz usłyszeliśmy o tej zasadzie podczas rozmowy między Hugh Jackmanem i Anne Hathaway, kiedy dyskutowali na temat reżyserów niepozwalających na używanie telefonów w trakcie nagrań.

Christopher Nolan nie pozwala na korzystanie z krzeseł podczas pracy

Hathaway, która pracowała z Nolanem przy "Interstellar" i "Mroczny rycerz powstaje", wyjawiła mroczną tajemnicę Nolana. Stwierdziła jednocześnie, że być może w tym szaleństwie jest metoda. Jak mogliśmy usłyszeć w rozmowie na łamach kanału Variety na YouTubie:

"

Chris nie pozwala na korzystanie z krzeseł. Pracowałam z nim dwa razy. Nie chce mieć krzeseł, bo jak sam twierdzi, ludzie będą na nich siadali, a jak siedzą, to nie będą pracować. Tworzy wielkie, ambitne i emocjonalne filmy. Zawsze kończy przed umówionym czasem i nie przekracza budżetu - nawet zostaje mu trochę kasy. Myślę, że ten pomysł z krzesłami wcale nie jest taki zły. "

Trzy filmy Christophera Nolana będą dostępne za darmo w wirtualnym kinie w grze Fortnite
Trzy filmy Christophera Nolana będą dostępne za darmo w wirtualnym kinie w grze Fortnite
Przeczytaj także Trzy filmy Christophera Nolana będą dostępne za darmo w wirtualnym kinie w grze Fortnite

Internet miał sporo do powiedzenia na temat nolanowskiej polisy "zero tolerancji dla krzeseł":

Najnowszy film Nolana nosi tytuł "Tenet" i zadebiutuje w kinach 12 sierpnia 2020 roku. Główne role w produkcji zagrają John David Washington, Robert Pattinson oraz Elizabeth Debicki.

bohaterowie filmu Tenet
bohaterowie filmu Tenet
Przeczytaj także „Tenet”: Nolan kupił i wysadził w filmie prawdziwego Boeinga 747. Wyszło taniej, niż robienie efektów

Co sądzicie o antykrzesłowej polityce Nolana?

Tagi: News Christopher Nolan