Christopher Nolan planuje swój nowy film. Reżyser opowie o tworzeniu bomby atomowej

10.09.2021 12:46
Christopher Nolan planuje swój nowy film. Reżyser opowie o tworzeniu bomby atomowej Fot. Warner Bros. Pictures/Collection Christophel/East News

Christopher Nolan chyba rozstaje się z Warner Bros. po kilkunastu latach owocnej współpracy. Reżyser podobno szuka studia, które zrealizuje jego najnowszy film. Poznaliśmy szczegóły jego nowej produkcji.

Nolan wraca do II Wojny Światowej. Stworzy film o bombie atomowej

Christopher Nolan szykuje swój nowy film, a jak podaje Deadline, reżyser powróci do czasów II Wojny Światowej. Według portalu, Nolan skupi się na roli J. Robera Oppenheimera w powstawaniu bomby atomowej. Co ciekawe, reżyser i jego agenci negocjują z różnymi studiami filmowymi, co oznaczałoby, że Nolan zakończył swoją współpracę z Warner Bros.

Polecamy

To nie byłoby specjalnie zaskakujące. Reżyser otwarcie skrytykował WarnerMedia za decyzję, by pokazywać ich wszystkie filmy z 2021 roku tego samego dnia w kinach oraz na HBO Max. Nolana najbardziej zabolał fakt, że firma nie ostrzegła o tym twórców, ich agentów, ani nawet partnerów finansowych, którzy pomagali w realizowaniu produkcji. 

Ostatni film Nolana to "Tenet", który pojawił się w kinach w lipcu 2020 roku. Warner Bros. zrealizowało wszystkie prośby reżysera i pokazało film w trakcie globalnej pandemii. Ten zarobił 363 miliony dolarów, co oznacza, że był 4. najlepiej zarabiającym filmem ostatnich dwóch lat (za "Black Widow", "Szybkimi i wściekłymi 9" i "Godzillą vs. Kongiem"). 

Polecamy

Nolan i jego żona/producentka Emma Thomas nie byli związani z WarnerMedia żadną "ogólną" umową, ale podobnie jak Clint Eastwood byli bardzo lojalni wobec studia. W końcu dzięki tej współpracy, filmy Nolana takie jak "Batman: Początek", "Mroczny rycerz", "Incepcja", czy "Interstellar" zarobiły łącznie miliardy dolarów w box-offisie.

Jeśli chodzi zaś o sam film Nolana, to na razie szczegóły nie są za bardzo znane. Wiemy, że opowie o powstawaniu bomby atomowej, a jedną z głównych ról miałby zagrać Cillian Murphy. Panowie pracowali razem przy "Dunkierce", wszystkich 3 "Batmanach" oraz oczywiście "Incepcji", więc pojawienie się Murphy'ego w filmie nie byłoby zbyt dużym zaskoczeniem. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.