Christopher Nolan tłumaczy klęskę finansową "Tenet" i w sumie... cieszy się z wyników filmu

04.11.2020 10:45
Christopher Nolan tłumaczy klęskę finansową "Tenet" i w sumie... cieszy się z wyników filmu Fot. Album Online/East News

"Tenet" zadebiutował w polskich kinach 26 sierpnia 2020 roku i przez ponad dwa miesiące od premiery, film przyniósł przychody z box-office wynoszące około 350 milionów dolarów.

Dla każdego przeciętnego filmu byłby to wspaniały wynik, jednak nie dla produkcji Nolana - reżyser słynie z wysokobudżetowych obrazów zarabiających absolutne krocie. Przychody rzędu 350 milionów dolarów zaczynają blednąć, gdy okazuje się, że budżet filmu wynosił około 200 milionów dolarów (nie licząc do tego kosztów marketingu). O dziwo, Christopher Nolan jest jednak bardzo zadowolony z wyniku finansowego "Tenet".

Nolan broni porażki finansowej filmu Tenet

Nolan udzielił niedawno wywiadu Los Angeles Times, w którym wyjaśnił, że jest podekscytowany ilością biletów sprzedanych na "Tenet":

Warner Bros. wydało "Tenet" i jestem bardzo szczęśliwy, że film zarobił prawie 350 milionów dolarów.

Przeczytaj także

Wyjaśnił też, że jego zdaniem nie wszyscy w wytwórniach filmowych są tak bardzo podekscytowani wynikiem jego filmu - w końcu zaledwie kilka tygodni po premierze "Tenet", praktycznie każdy wysokobudżetowy film został przeniesiony na przyszły rok (oprócz "Wonder Woman 1984"):

Martwi mnie, że wytwórnie wyciągną nieprawidłowe wnioski z naszej premiery. Zamiast patrzeć na to, co działało i jak można zmaksymalizować potrzebne przychody, ci będą patrzeć na to, że nie spełnił oczekiwań sprzed koronawirusa. Będą używali tego jako wymówki, a powinni się ogarnąć i zaadaptować, czyli innymi słowami odbudować nasz biznes.

Przeczytaj także

"Tenet" zadebiutował, gdy zamknięte były kina w Los Angeles i Nowym Jorku, czyli dwóch największych rynkach gospodarczych w całym USA. Te prawdopodobnie skutecznie podwyższyłyby wynik finansowy nowego filmu Nolana. Nie mniej, studia filmowe są ostrożne i nie chcą się "wypstrykać" ze swoich największych filmów w momencie, gdy pandemia na całym świecie szaleje. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.