19.12.2019 08:54

Rodzina Abbottów powraca. Zobacz pierwszy teaser horroru "Ciche miejsce 2"

W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź drugiej części horroru Ciche miejsce. Twórcy opublikowali również plakat filmu. Co widzimy w teaserze sequela?

Ciche miejsce
foto: kadr z filmu Ciche miejsce

Pierwsza część "Cichego miejsca" była wielkim hitem roku 2018. Fani nie mogli doczekać się kontynuacji losów rodziny Abbottów, ale już za kilka miesięcy zobaczymy ciąg dalszy morderczej walki o przetrwanie w świecie pełnym potworów reagujących na najmniejszy dźwięk. Wytwórnia Paramount zaprezentowała pierwszy teaser horroru.

"Ciche miejsce 2" - pierwszy teaser horroru

Akcja sequela rozgrywa się bezpośrednio po wydarzeniach ukazanych w części pierwszej. Tym razem pieczę nad rodziną musi przejąć Evelyn Abbott (Emily Blunt), która ma pod opieką nie tylko dwójkę swoich nastoletnich dzieci - Regan (Millicent Simmonds) i Marcusa (Noah Jupe) oraz niemowlę, które przyszło na świat w części pierwszej. Jak prezentuje się pierwsza zapowiedź filmu?

Jak widać, teaser nie zaskakuje, ale trzyma w napięciu do ostatniej sekundy. Widzimy w nim, jak rodzina Abbottów kroczy przez las, starając się nie wydać żadnego dźwięku. Cała zapowiedź pozbawiona jest muzyki, czy komentarza lektora, co idealnie koresponduje z tytułem filmu.

Ciche miejsce
Ciche miejsce
Przeczytaj także "Ciche miejsce 2" - najpopularniejszy horror 2018 roku powraca z pierwszym zdjęciem z kontynuacji

To jednak nie koniec niespodzianek. Zaprezentowano również plakat "Cichego miejsca 2", który w zasadzie jest rozwinięciem teasera.

Ciche miejsce 2

Ponownie pojawiają się na nim Abbottowie, którzy w obawie o swoje życia bezszelestnie poruszają się po postapokaliptycznym świecie.

Foto; kadr ze zwiastuna "The New Mutants"
Foto; kadr ze zwiastuna "The New Mutants"
Przeczytaj także Horrory 2020: jakie filmy grozy zadebiutują w 2020 roku?

"Ciche miejsce 2" - kiedy premiera?

Za scenariusz i reżyserię sequela ponownie odpowie John Krasinski, którego z oczywistych względów zabraknie w sequelu. Do obsady powrócą wcześniej wymienieni aktorzy, ale dołączą też nowe nazwiska - Cillian Murphy ("Incepcja", "Dunkierka") oraz Djimon Hounsou ("Strażnicy Galaktyki", "Shazam!"). Na razie nie wiadomo, w kogo wcielą się obaj gwiazdorzy. Premiera "Cichego miejsca 2" została zaplanowana na 20 marca 2020.
Pierwszy zwiastun ma pojawić się w styczniu tego samego roku.

Ciche miejsca
Ciche miejsca
Przeczytaj także Jak puszczać bąki w świecie horroru „Ciche miejsce”?

Zobacz też: Najlepsze horrory 2018 roku

Tagi: News Horror Ciche miejsce John Krasinski