17.02.2020 12:10

Cillian Murphy zostanie nowym Bondem? Szanse aktora znacznie wzrosły

Rozważania odnośnie tego, kto przejmie rolę Jamesa Bonda z rąk Daniela Craiga trwają w najlepsze. Gwiazdor "Peaky Blinders" jest obecnie jednym z głównych pretendentów.

Foto: Invision/Invision/East News
Foto: Invision/Invision/East News

W kwietniu tego roku na ekranach kin zawita kolejna część przygód Jamesa Bonda. Daniel Craig pożegna się wówczas z rolą słynnego agenta i jego miejsce zajmie ktoś inny. Kto? Kandydatów jest wielu, a jednym z najbardziej prawdopodobnych został właśnie gwiazdor "Peaky Blinders".

Cillian Murphy zostanie nowym Bondem?

Jako główni pretendenci do zostania nowym agentem 007 wymieniani byli dotąd Edward Norton, Idris Elba i Tom Hiddleston. Pojawiły się również głosy wskazujące na Henry'ego Cavilla, Richarda Maddena oraz Cilliana Murphy'ego. Zdaniem bukmacherów, szanse tego ostatniego znacznie wzrosły.

No Time to Die
No Time to Die
Przeczytaj także Posłuchaj tytułowej piosenki Billie Eilish do nowego "Bonda". Czy "No Time to Die" będzie hitem?

Cillian Murphy to popularny irlandzki aktor znany przede wszystkim z "Incepcji", trylogii o Batmanie od Christophera Nolana oraz horroru "28 dni później". Jego najpopularniejszym aktorskim wcieleniem jest jednak bez wątpienia Tommy Shelby z "Peaky Blinders" - elegancki i pełen szyku gangster, który w zawrotnym tempie wspina się po drabinie społecznej. To właśnie rola w serialu Stevena Knighta sprawiła, że Murphy stał się jednym z głównych pretendentów do roli Jamesa Bonda.

Zobacz też: "Bond 26" - Producentka zdradziła, czy agent 007 będzie kobietą

Bukmacherzy dawali mu dotąd szanse 20/1, w ostatnim czasie pozycja aktora znacząco wzrosła. W związku z tym, jego szanse wyceniono obecnie jako 14/1. Na prowadzeniu wciąż jest Edward Norton, choć jego szanse ponoć spadły z 13/8 do 11/8. Wszystko w związku z nową umową, do podpisania której ma przymierzać się aktor.

Zobacz też: Henry Cavill nie dostał roli Jamesa Bonda, bo był za gruby

To jednak wciąż tylko przypuszczenia i raczej nieprędko dowiemy się, kto przejmie berło z rąk Daniela Craiga. O tym w jakim stylu Daniel Craig pożegnał się z rolą, przekonamy się już 3 kwietnia 2020 roku, kiedy "Nie czas umierać" zawita na ekranach kin.

Zobacz też: "Bond 25" - pijany Daniel Craig pożegnał się z rolą Agenta 007 [WIDEO]

Tagi: Film James Bond