Cinema City oficjalnie wraca do gry. Wiemy, kiedy otworzą się multipleksy

17.06.2020 15:22
Cinema City oficjalnie wraca do gry. Wiemy, kiedy otworzą się multipleksy   Fot. . ADRIAN SLAZOK/REPORTER/East News

Kina mogą być otwarte już od 6 czerwca. Od początku jednak przedstawiciele trzech największych sieci multipleksów w Polsce: Cinema City, Multikino i Helios, zapowiedziały, że nie otworzą swoich drzwi w tym terminie. Właśnie dowiedzieliśmy się, kiedy multipleksy wznowią swoją działalność.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że 12 marca, decyzją rządu, wszystkie placówki kultury, w tym kina, zostały z dnia na dzień zamknięte. Na początku czerwca, w wyniku „odmrażania gospodarki” zdecydowano się jednak ponownie otworzyć przybytki kultury, z kinami na czele. Przedstawiciele największych sieci kinowych w Polsce, zdecydowali się jednak nie otwierać w tym terminie.

Teraz wiemy już, kiedy ponownie otworzą się kina sieci Cinema City. Informacja pojawiła się właśnie na oficjalnej stronie sieci, a także mediach społecznościowych wielkoformatowych obiektów.

Przeczytaj także

Cinema City otworzy się ponownie 3 lipca

Wedle oficjalnego komunikatu, placówki Cinema City otworzą się już 3 lipca.

Co z użytkownikami Unlimited?


Sieć zapowiedziała, że wystosuje specjalny komunikat dla użytkowników karty abonamentowej Unlimited. W specjalnej wiadomości potwierdziła jednak słowa, które przytoczyła tuż po zamknięciu placówek kinowych – opłacony, a niewykorzystany abonament zostanie automatycznie przedłużony o kolejny okres.

Przeczytaj także

Oznacza to, że przez pierwszy miesiąc od ponownego uruchomienia abonamentu, uczestnicy programu nie będą musieli wnosić nowej opłaty. Co więcej – firma zapowiedziała specjalny voucher dla osoby towarzyszącej, ważny do końca września. Ma to zachęcić ludzi do ponownego wybrania się do kin już w okresie letnim.

Co zobaczymy w kinie?

W chwili obecnej dokładny repertuar kin sieci Cinema City nie jest jeszcze znany. Najprawdopodobniej można jednak spodziewać się w nim zestawu tytułów, których data premiery zapowiedziana jest właśnie na początek lipca, a także kilku filmów, które wyświetlane były w marcu i czerwcu. Dokładne informacje pojawią się jednak dopiero wkrótce.

Przeczytaj także

Czytaj także: Pierwszy festiwal filmowy po otwarciu kin. Poznaj jego program.

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.