Cinema City opóżnia otwarcie kin. Nie wybierzecie się do multipleksu w najbliższy piątek

01.07.2020 17:28
Cinema City opóżnia otwarcie kin. Nie wybierzecie się do multipleksu w najbliższy piątek Fot. . Mateusz Jagielski/East News (zdjęcie poglądowe)

Sieć kin Cinema City zdecydowała się opóźnić zapowiadane na najbliższy piątek otwarcie kin. Co jest powodem takiego stanu rzeczy?

Sieć multipleksów Cinema City niedawno ogłaszała huczne otwarcie sezonu letniego i ponowne otwarcie swoich kin. Dzisiaj jednak decyduje się opóźnić otwarcie swoich sal. Dlaczego?

Informacja o przesunięciu daty otwarcia sal kinowych Cinema City pojawiła się na oficjalnych kontach firmy w social media.

Przeczytaj także

Oświadczenie Cinema City 

Na Facebooku pojawił się post, wedle którego ponowne otwarcie kin nastąpi wkrótce, a nie jak pierwotnie zapowiadano – już w najbliższy piątek.

Szykujemy dla Was wszystko: siedzenia , popcorn i najlepsze filmy . Oznacza to jednak, że potrzebujemy więcej czasu, żeby wszystko się udało. O tym, kiedy otwieramy Cinema City, powiadomimy wkrótce.

Jaki jest powód tego stanu rzeczy? 

Choć oficjalny komunikat przedstawicieli kina, mówi o potrzebie czasu, by przygotować placówki pod przyjęcie klientów, wydaje się, że na decyzję miała wpływ bieżąca sytuacja w świecie rozrywki. A konkretniej – kolejne przenosiny dat premier największych hitów. Daty premier widowisk „Mulan”, czy „Tenet” zostały w ostatnich dniach po raz kolejny opóźnione, ze względu na obawy przed dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Przeczytaj także

Bez dużych blockbusterowych hitów, multipleksy mają mniejszą szansę zapełnienia sal kinowych, więc taka decyzja włodarzy spółki dziwi jedynie połowicznie. W chwili obecnej sieci kin Multikino i Helios planują otworzyć się ponownie 3 lipca. W szczególności Multikino postawiło na ciekawy pomysł przyciągnięcia widzów ponownie do kin. Od 19 czerwca działa już 10 placówek na terenie Polski, a w repertuarze znajdują się tytuły z marcowego, przedpandemicznego repertuaru oraz znane i uznane hity filmowe, jak „Harry Potter”, „Joker”, czy „Parasite”.

Otwartym pytaniem pozostaje czy obie sieci nie podejmą podobnej decyzji do swojego największego konkurenta. Dowiemy się tego pewnie w przeciągu kilku najbliższych dni.

Przeczytaj także

Kiedy sieć Cinema City zamierza ponownie się otworzyć?

W tym momencie niestety tego jeszcze nie wiadomo. Wygląda na to, że sprawa będzie zależeć od planów dystrybucyjnych największych firm, które muszą zdecydować, kiedy wprowadzić swoje hitowe produkcje.

Czytaj także: Liam Neeson zagra ze swoim synem w filmie. Co wiemy o filmie „Włoskie wakacje”? 

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.