Ciocia May z mocami Petera Parkera. Poznajcie Spider-Ma'am!

Sergiusz Kurczuk
27.11.2019 15:26
2 Fot. Spider-Verse #2

W drugim numerze "Spider-Verse" pojawiła się nowa wariacja Spider-Mana - pochodząca z innego wymiaru Spider-Ma'am, która w rzeczywistości jest ugryzioną przez pająka ciocią Petera Parkera.

Każdy fan komiksów Marvela doskonale wie, że każdy z herosów ma wiele alternatywnych wersji pochodzących z innych wymiarów. Wśród nich króluje Spider-Man, który dostał chyba największą liczbę wariacji na swój temat. W komiksie "Spider-Verse" zadebiutowała właśnie najnowsza z nich - Spider-Ma'am, czyli ciocia May z mocami Spider-Mana.

"Spider-Verse" - ciocia May jako Spider-Ma'am

Ostatnimi czasy multiwersum jest ochoczo wykorzystywane przez osoby zajmujące się przygodami Spider-Mana. Zarówno wśród twórców komiksów, jak i filmów. Wątek nieskończonej liczby alternatywnych światów, zaprezentowano w animacji "Spider-Man: Uniwersum" oraz zasugerowane w "Spider-Man: Far From Home". Po rozmaitych komiksowych eventach, w których kanoniczny Peter Parker spotkał się z wersjami samego siebie z innych wymiarów, przyszedł czas na komiks "Spider-Verse", gdzie wątek znowu powraca. Tym razem nowi pajęczy herosi są jeszcze bardziej zróżnicowani. Najlepszym tego przykładem jest postać Spider-Ma'am.

2 Fot. foto: Spider-Verse #2

Bohaterka pochodzi z rzeczywistości, w której to ona została ugryziona przez radioaktywnego pająka, który przekazał jej supermoce. Jej świat został zaatakowany przez Carnage'a, który przejął kontrolę nad inną wersją May. Jak nietrudno się domyślić, w komiksie możemy zobaczyć pojedynek Spider-Ma'am z ciocią zainfekowaną kosmicznym pasożytem.

Przeczytaj także

Nie było łatwo, ale w walce pomógł jej Spider-Man ze świata Ultimate, czyli Miles Morales. Postać Spider-Ma'am to żart twórców, który pojawia się od bardzo dawna. W komiksie "Marvel Team-Up" #13 z 1984 roku pojawiła się na przykład Golden Oldie - May, która została posłanką Galactusa. Ciotka Petera Parkera miała również kontakt z inną kosmiczną mocą.Posiadła potęgę Captain Universe. Czy Spider-Ma'am jeszcze powróci? Niewykluczone, ale raczej nie ma co liczyć na solową serię o jej przygodach. Chociaż z drugiej strony...

Przeczytaj także

Zobacz też: Marvel zaprezentował pierwszego superbohatera Ziemi. Był nim dinozaur

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.