27.11.2019 15:26

Ciocia May z mocami Petera Parkera. Poznajcie Spider-Ma'am!

W drugim numerze "Spider-Verse" pojawiła się nowa wariacja Spider-Mana - pochodząca z innego wymiaru Spider-Ma'am, która w rzeczywistości jest ugryzioną przez pająka ciocią Petera Parkera.

Spider-Verse #2
foto: Spider-Verse #2

Każdy fan komiksów Marvela doskonale wie, że każdy z herosów ma wiele alternatywnych wersji pochodzących z innych wymiarów. Wśród nich króluje Spider-Man, który dostał chyba największą liczbę wariacji na swój temat. W komiksie "Spider-Verse" zadebiutowała właśnie najnowsza z nich - Spider-Ma'am, czyli ciocia May z mocami Spider-Mana.

"Spider-Verse" - ciocia May jako Spider-Ma'am

Ostatnimi czasy multiwersum jest ochoczo wykorzystywane przez osoby zajmujące się przygodami Spider-Mana. Zarówno wśród twórców komiksów, jak i filmów. Wątek nieskończonej liczby alternatywnych światów, zaprezentowano w animacji "Spider-Man: Uniwersum" oraz zasugerowane w "Spider-Man: Far From Home". Po rozmaitych komiksowych eventach, w których kanoniczny Peter Parker spotkał się z wersjami samego siebie z innych wymiarów, przyszedł czas na komiks "Spider-Verse", gdzie wątek znowu powraca. Tym razem nowi pajęczy herosi są jeszcze bardziej zróżnicowani. Najlepszym tego przykładem jest postać Spider-Ma'am.

Spider-Verse #2

Bohaterka pochodzi z rzeczywistości, w której to ona została ugryziona przez radioaktywnego pająka, który przekazał jej supermoce. Jej świat został zaatakowany przez Carnage'a, który przejął kontrolę nad inną wersją May. Jak nietrudno się domyślić, w komiksie możemy zobaczyć pojedynek Spider-Ma'am z ciocią zainfekowaną kosmicznym pasożytem.

Kapitan Marvel
Kapitan Marvel
Przeczytaj także Kapitan Marvel pobiła swojego kota. Co ją do tego skłoniło?

Nie było łatwo, ale w walce pomógł jej Spider-Man ze świata Ultimate, czyli Miles Morales. Postać Spider-Ma'am to żart twórców, który pojawia się od bardzo dawna. W komiksie "Marvel Team-Up" #13 z 1984 roku pojawiła się na przykład Golden Oldie - May, która została posłanką Galactusa. Ciotka Petera Parkera miała również kontakt z inną kosmiczną mocą.Posiadła potęgę Captain Universe. Czy Spider-Ma'am jeszcze powróci? Niewykluczone, ale raczej nie ma co liczyć na solową serię o jej przygodach. Chociaż z drugiej strony...

House Of X #6
House Of X #6
Przeczytaj także Marvel zasugerował, że Wolverine, Jean Grey i Cyclops żyją w trójkącie

Zobacz też: Marvel zaprezentował pierwszego superbohatera Ziemi. Był nim dinozaur

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Spider-Man Marvel Komiks Marvel Comics