Clint Eastwood obsadził prawdziwych bohaterów w filmie o zamachu terrorystycznym

Kamil Dachnij
12.07.2017 13:46
Clint Eastwood obsadził prawdziwych bohaterów w filmie o zamachu terrorystycznym Fot. kadr z filmu

Słynny Brudny Harry jest jednym z nielicznych aktorów, którym udało się zrobić karierę reżyserską. Jego nadchodzący film będzie opowiadać o głośnym wydarzeniu z 2015 roku.  

Najnowszy film Clinta Eastwooda pt: „The 15:17 to Paris” przedstawi historię zamachu terrorystycznego w pociągu z Brukseli do Paryża sprzed dwóch lat. Związany z ISIS bandyta, Ayoub el-Khazzani, uzbrojony w AK-47, został wówczas w porę obezwładniony przez trzech byłych żołnierzy amerykańskich: Anthony’ego Sadlera, Aleka Skarlatosa i Spencera Stone’a. W każdych innych warunkach, producenci wybraliby odpowiednich aktorów z nieskończonej listy Hollywood, ale zamiast tego Eastwood postanowił zatrudnić prawdziwych bohaterów! Ich obecność sprawi, że film będzie niczym dokumentalna rekonstrukcja dramatycznych wydarzeń. Jesteśmy wyjątkowo ciekawi, jak się sprawdzą przed kamerą, gdzie obowiązuje zupełnie inny rodzaj presji.

W obsadzie zobaczymy m.in. Jennę Fischer, Judy Greer, Raya Corasaniego, Paula-Mikela Williamsa oraz Williama Jenningsa. Scenariusz, który przygotuje Dorothy Blyskal, nie skupi się jednak tylko na samym zamachu, bo pokaże również dzieciństwo bohaterów i to, w jaki sposób stali się przyjaciółmi. Zostanie oparty na książce „The 15:17 to Paris: The True Story of a Terrorist, a Train, and Three American Heroes” autorstwa trzech żołnierzy oraz Jeffreya E. Sterna.

Ostatnim filmem twórcy „Bez przebaczenia” jest „Sully” z Tomem Hanksem z 2016 roku, który także oparto na prawdziwej historii. Jednak ten film nie spotkał się z szczególnie dobrym przyjęciem. Można wręcz stwierdzić, że jest sporą wpadką artystyczną. Jak donosi Variety, „The 15:17 to Paris” nie jest pierwszym obrazem, gdzie Eastwood angażuje nieznaną obsadę. Wcześniej zrobił to przy „Gran Torino” z 2008 roku. Póki co nie ustalono jeszcze daty premiery produkcji.   

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.