17.11.2016 15:09

Co Mark Hamill sądzi o roli Jareda Leto w „Legionie samobójców”?

Jak Jokera w interpretacji Jareda Leto odbierają inni aktorzy, którzy mieli do czynienia z tą postacią? Głos zabrał Mark Hamill.

Co Mark Hamill sądzi o roli Jareda Leto w „Legionie samobójców”?
foto: REPORTER / East News; materiały prasowe

Przez lata pojawiało się wiele osób, które wchodziły w buty Jokera i to zarówno na dużym, jak na i małym ekranie. Ostatnim aktorem, który zmierzył się z tą kreacją był Jared Leto i jego występ w „Legionie samobójców”. Obraz Davida Ayera zarobił 325,1 milionów dolarów w Stanach Zjednoczonych i dodatkowe 745,6 milionów z reszty świata przy budżecie wynoszącym 175 milionów.

Jego rola wzbudziła mieszane reakcje. Nawet sam frontman 30 Seconds to Mars nie był z siebie w pełni zadowolony, choć wcześniej twierdził, że Jack Nicholson i Heath Ledger będą z niego dumni. A jak jego rolę ocenia inny odtwórca roli Jokera, czyli Mark Hamill?

"

Każdy wnosi coś innego do postaci i trzeba rozpatrywać każdy scenariusz w oddzielnych kategoriach. Nie wydaje mi się, aby istniała definitywna wersja Jokera, nie sądzę nawet, aby to było w ogóle możliwe. On jest jak Hamlet. Za każdym razem będzie na nowo definiowany. Uwielbiam występ Jareda Leto. Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby ktoś naprawdę źle zagrał Jokera. "

Interesujące wydaje się porównanie do Hamleta, gdyż podobnego użył wcześniej Jared Leto. „Legion samobójców”, jak i „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” poradziły sobie bardzo dobrze w box office, ale filmy są też pogardzane z powodu osoby Zacka Snydera. Studio Warner Bros. zostało pozwane przez zdenerwowanego fana, który czuł się oszukany, a wymieniony reżyser doczekał się internetowej petycji zakazującej mu zajmowania się uniwersum DC Comics.

Owszem „Legion samobójców” reżyserował David Ayer, ale producentem wykonawczym był Snyder. Zdaniem Marka Hamilla widzowie powinni się w końcu pogodzić z poczynaniami drugiego z wymienionych twórców:

"

Jeśli nie akceptujesz wizji Zacka Snydera to utknąłeś w martwym punkcie, bo teraz on znajduje się na siedzeniu kierowcy. "

Mark Hamill użyczał swojego głosu postaci Jokera już kilkukrotnie. Ostatnim tego przykładem jest animacja „Batman: The Killing Joke”:

"

„The Killing Joke” to pokazanie korzeni tego ikonicznego czarnego charakteru. Jestem bardziej niż podekscytowany powrotem do tej postaci. "

„Legion samobójców” już niedługo trafi na DVD i Blu-ray, wraz z tym wydarzeniem będziemy mieli do czynienia z rozszerzoną wersją filmu. Polska premiera 5 grudnia 2016 roku.

Robert Skowronski
Tagi: Jared Leto Suicide Squad