Co Mark Hamill sądzi o roli Jareda Leto w „Legionie samobójców”?

Robert Skowronski
17.11.2016 15:09
Co Mark Hamill sądzi o roli Jareda Leto w „Legionie samobójców”? Fot. REPORTER / East News; materiały prasowe

Jak Jokera w interpretacji Jareda Leto odbierają inni aktorzy, którzy mieli do czynienia z tą postacią? Głos zabrał Mark Hamill.

Przez lata pojawiało się wiele osób, które wchodziły w buty Jokera i to zarówno na dużym, jak na i małym ekranie. Ostatnim aktorem, który zmierzył się z tą kreacją był Jared Leto i jego występ w „Legionie samobójców”. Obraz Davida Ayera zarobił 325,1 milionów dolarów w Stanach Zjednoczonych i dodatkowe 745,6 milionów z reszty świata przy budżecie wynoszącym 175 milionów.

Jego rola wzbudziła mieszane reakcje. Nawet sam frontman 30 Seconds to Mars nie był z siebie w pełni zadowolony, choć wcześniej twierdził, że Jack Nicholson i Heath Ledger będą z niego dumni. A jak jego rolę ocenia inny odtwórca roli Jokera, czyli Mark Hamill?

Każdy wnosi coś innego do postaci i trzeba rozpatrywać każdy scenariusz w oddzielnych kategoriach. Nie wydaje mi się, aby istniała definitywna wersja Jokera, nie sądzę nawet, aby to było w ogóle możliwe. On jest jak Hamlet. Za każdym razem będzie na nowo definiowany. Uwielbiam występ Jareda Leto. Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby ktoś naprawdę źle zagrał Jokera.

Interesujące wydaje się porównanie do Hamleta, gdyż podobnego użył wcześniej Jared Leto. „Legion samobójców”, jak i „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” poradziły sobie bardzo dobrze w box office, ale filmy są też pogardzane z powodu osoby Zacka Snydera. Studio Warner Bros. zostało pozwane przez zdenerwowanego fana, który czuł się oszukany, a wymieniony reżyser doczekał się internetowej petycji zakazującej mu zajmowania się uniwersum DC Comics.

Owszem „Legion samobójców” reżyserował David Ayer, ale producentem wykonawczym był Snyder. Zdaniem Marka Hamilla widzowie powinni się w końcu pogodzić z poczynaniami drugiego z wymienionych twórców:

Jeśli nie akceptujesz wizji Zacka Snydera to utknąłeś w martwym punkcie, bo teraz on znajduje się na siedzeniu kierowcy.

Mark Hamill użyczał swojego głosu postaci Jokera już kilkukrotnie. Ostatnim tego przykładem jest animacja „Batman: The Killing Joke”:

„The Killing Joke” to pokazanie korzeni tego ikonicznego czarnego charakteru. Jestem bardziej niż podekscytowany powrotem do tej postaci.

„Legion samobójców” już niedługo trafi na DVD i Blu-ray, wraz z tym wydarzeniem będziemy mieli do czynienia z rozszerzoną wersją filmu. Polska premiera 5 grudnia 2016 roku.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.