25.01.2018 16:20

Co Steve Rogers robił między „Civil War”, a „Infinity War”? Walczył z ISIS!

Może i Kapitan Ameryka jest obecnie poszukiwany przez rząd Stanów Zjednoczonych, ale nie oznacza to, że nie walczy z wrogami swojej ojczyzny!

Co Steve Rogers robił między „Civil War”, a „Infinity War”? Walczył z ISIS!
foto: kadr z filmu „Avengers: Infinity War”

Marvel Comics postanowił wypełnić lukę pomiędzy ostatnim filmem, w którym widzieliśmy Kapitana Amerykę, a 3. częścią „Avengers”. Co Steve Rogers robił jako uciekinier przed rządem USA? Odpowiedź znajduje się w dwuczęściowym komiksie zatytułowanym „Avengers: Infinity War Prelude”. Akcja komiksu rozgrywa się w tym samym świecie, w którym dzieją się filmy Marvel Studios. W pierwszym numerze poznamy losy Steve'a Rogersa i jego kompanów - Falcona i Black Widow, którzy również sprzeciwili się rządowemu nakazowi i brali udział w walce przeciwko grupie Tony'ego Starka. 

Kapitan Ameryka kontra ISIS

Okazuje się, że Cap i jego druhowie między wydarzeniami ukazanymi w kinowej wersji „Civil War” i inwazji Thanosa na Ziemię, mieli ręce pełne roboty. Mimo że Rogers, Sam Wilson i Natasha Romanoff nie działają z ramienia Stanów Zjednoczonych, etos Avengera jest nadal bliski ich sercu. Grupa postanowiła bronić ludzi przed jednym z wrogów USA - organizacją terrorystyczną, która teoretycznie nie istnieje w MCU, ale bardzo przypomina ISIS z naszego świata. Wskazuje na to sposób działania i przede wszystkim czarno-biała flaga na jednym z pojazdów. Byli Avengersi udają się do Syrii, by zapobiec zdobyciu broni przez organizację terrorystyczną.

Avengers: Infinity War Prelude

Broń oczywiście jest wspomagana resztkami ze statków kosmicznych Chitauri, które pozostały po ataku na Nowy York z pierwszej części „Avengers”. W komiksie widzimy, jak herosi rozprawiają się z zagrażającym światu terrorystom. Akcja „Avengers: Infinity War” będzie się obracać wokół innego kosmicznego zagrożenia - Thanosa. W komiksie mamy więc okazję zobaczyć superbohaterów walczących z zagrożeniem bardziej realnym dla odbiorców. W pierwszym numerze pojawi się również Tony Stark. Czy na łamach tej historii dowiemy się, jak ułoży się relacja Capa z Iron Manem?

Komiks ukaże się w marcu 2018 roku. Drugi numer wyjdzie miesiąc później, czyli tuż przed premierą filmu, który w stanach pojawi się w kinach na początku maja. Polska premiera „Avengers: Infinity War” odbędzie się 25 kwietnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers Kapitan Ameryka Marvel Avengers: Infinity War Komiks Marvel Comics