30.08.2017 15:54

Co by było, gdyby „Thor: Ragnarok” był filmem niskobudżetowym?

Okazuje się, że każdy może zrobić film na miarę Marvel Studios. Wystarczą kolorowe mazaki, karton i odrobina wyobraźni. 

Thor Ragnarok trailer,
foto: lennoxasaki/YouTube

Hollywoodzkie superhity mają niekiedy budżet pozwalający na spłacenie długu niejednego kraju Trzeciego Świata. Zamiast jednak bawić się w dobroczynność, wolą zarobić wielokrotność tej sumy. Marvel Studios nie należy do wyjątków. Od prawie 10 lat oglądamy kinowy serial pod tytułem „Avengers”. Niedługo zobaczymy najnowszą produkcję na podstawie komiksów Marvela, film „Thor: Ragnarok”. Ale załóżmy, że twórcy są niezależni i dysponują małym budżetem. Mimo tego chcą zrobić film o Thorze pozbawionym mocy, rzuconym na arenę na pastwę potężnego Hulka na odległej od Ziemi planecie. W tle przewija się jeszcze bogini śmierci, która zniszczyła dom boga piorunów. I nie chodzi tu o film niskobudżetowy, który ma do dyspozycji kilkanaście tysięcy dolarów. To ma być naprawdę niski budżet.

Okazuje się, że wszystko jest możliwe. Dowiedli tego twórcy kanału na YouTube lennoxasaki, którzy odtworzyli pierwszy trailer 3. części „Thora” w naprawdę domowych warunkach. Kostiumy z kartonów, tarcze z pokryw śmietników, efekty specjalne robione za pomocą kija, figurki i plasteliny i poklatkowe animacje. Nawet efekt slow-motion uzyskali nie wydając na to ani grosza! Zresztą zobaczcie sami!

Dla porównania prezentujemy oryginalny trailer.

Oczywiście całość prezentuje się nadzwyczaj komicznie, ale taki właśnie był zamiar twórców. Tak naprawdę, wcale nie jest tak łatwo zrobić coś tak specjalnie złego, że aż dobrego. Im się udało a ich ciężką pracę docenił sam reżyser filmu „Thor: Ragnarok” Taika Waititi. Filmowiec zamieścił na swoim Twitterze link do dzieła kanału lennoxasaki. 

To nie pierwsza przeróbka trailera. Thor biegał juz po planecie Sakaar w 8-bitowej wersji

Więc jeśli ktoś jeszcze raz będzie narzekał, że nie może zrobić filmu, bo nie ma budżetu, to jest dowód, że można wszystko. Trzeba tylko chcieć. 

Jak podoba Ci się domowa wersja trailera do filmu „Thor: Ragnarok”

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Thor