Co gdyby Tarantino nakręcił „Legion samobójców”?
Robert Skowronski
01.08.2016 09:47
Co gdyby Tarantino nakręcił „Legion samobójców”? Fot. kadr z wideo

Najgorsi z najgorszych, tacy są bohaterowie „Legionu samobójców”. Czy inni są ci prezentowani w filmach Quentina Tarantino? Co więc, gdyby to twórca „Pulp Fiction” zekranizował dzieło DC?

Niejednoznaczne moralnie postacie tworzą tytułową grupę, która pokaże się w obrazie Davida Ayera. To źli goście, choć działający w imię dobra. Kryminaliści i psychopaci mający do wykonania karkołomną misję dla rządu w zamian za skrócenie wyroku.

W świecie filmów Quentina Tarantino również nie znajdziemy miłych i potulnych bohaterów. Każdy chwyta za gnata lub miecz, aby wyrżnąć tych co staną mu na drodze. Panna Młoda z „Kill Billa” szuka zemsty, porucznik Aldo Raine z „Bękartów wojny” chce odpłacić się nazistom za ich zbrodnie, Django prowadzi swoją wendetę na białych, a Jules z „Pulp Fiction”... temu sku*wielowi lepiej po prostu nie wchodzić w drogę.

Bohaterowie filmów Quentina Tarantino bez skrupułów wbiją ci nóż w plecy lub strzelą w tył głowy. Każdy z nich to prawdziwa mordercza maszyna mająca już niejedną duszę na sumieniu. Gdyby zebrać ich wszystkich w jedną drużynę, to wcale nie odstawaliby od składu tworzącego Legion samobójców. Są równie niebezpieczni i tak samo szaleni. Nic więc dziwnego, że ktoś postanowił sprawdzić, jakby to było, gdyby to właśnie oni zastąpili na ekranie Deadshota, Harley Quinn czy Kapitana Boomeranga.

Autorem powyższego wideo oraz jego reżyserem, montażystą i współscenarzystą jest Julian Higgins. W obsadzie znaleźli się Eric Satterberg (Quentin Tarantino), Alex Marshal-Brown (Amanda Waller), Elliot Branch (Jules), Jennifer Ruckman (Panna Młoda), Ryan Hellquist (Aldo Raine), Jefferson Reid (Django), Savira Windyani (Gogo) i Circus Szalewski (Hans Landa).

„Legion samobójców” zadebiutuje 5 sierpnia 2016 roku. Raczej nie ujrzymy tam tarantinowskich bohaterów, ale nie ma na co zarzekać, bo całość zapowiada się równie interesująco. Taką opinię można zaryzykować po kilku zwiastunach, w tym też tym, w którym rozbrzmiewa utwór „Bohemian Rhapsody” z repertuaru Queen, przedstawiono nam także humorystyczne spoty telewizyjne. Niedawno mogliśmy zobaczyć też krótkie wideo-biogramy superłotrów.

Żałujecie, że Quentin Tarantino nie wyreżyserował „Legionu samobójców”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.