02.12.2016 13:34

Co gdyby bohaterowie Disneya mieli Facebooka?

Serwisy społecznościowe to dziś konieczność - w pracy, w szkole czy po prostu codziennych kontaktach. Zobaczcie jak mogłoby wyglądać ich wykorzystywanie, gdyby trafiły również do świata postaci Disneya.

Co gdyby bohaterowie Disneya mieli Facebooka?
foto: kadr z wideo

Już na pierwszy rzut oka takie połączenie byłoby całkiem na miejscu. W końcu Walt Disney jako założyciel Walt Disney Productions jest ojcem sukcesu dzisiejszej The Walt Disney Company - największej korporacji mediowej na świecie. Podobnej rangi działalność prowadzi Mark Zuckerberg, inwigilując pozwalając na codzienną komunikację setkom milionów ludzi z całego świata za pośrednictwem Facebooka.

Twórcy tego filmiku z serii „co by było, gdyby bohaterowie ... mieli Facebooka” nie drążyli jednak masońskich spisków i teorii o planach grupy Bilderberg czy innym Nowym Porządku Świata. Zamiast tego w czysto zabawowy sposób przedstawili możliwe interakcje, do których mogłoby dojść na disneyowskim Facebooku.

I tak Tarzan - jak nietrudno się domyślić - w pierwszej kolejności pochwaliłby się kontem w serwisie Vine (ang. pnącze). Dopiero Jane musiałaby go uświadomić, że serwis ten jest już praktycznie martwy. Z kolei Ursula z „Herkulesa” w dość osobliwy sposób pomogłaby Arielce, która wreszcie miałaby szanse na konwencjonalną realizację relacji damsko-męskich... I przy okazji musiałaby się zacząć zmagać z typowo kobiecymi dolegliwościami.

Woody z „Toy Story” miałby wreszcie gdzie pochwalić się swoją gotowością do odbycia czwartej wycieczki - nawet wbrew trzeźwym komentarzom Buzza. Na Facebooku odnalazłby się nawet Michael Banks z aktorskiej wersji historii o „Mary Poppins” z lat sześćdziesiątych. Sama guwernantka zresztą właśnie w ten sposób przyjęłaby pracę niani w jego rodzinie.

Kto jeszcze wylądował na disneyowskim Facebooku? Przekonajcie się w wideo:

Spodobała Wam się taka formuła? Sprawdźcie też wcześniejsze facebookowe wizualizacje: jak wyglądałyby w serwisach społecznościowych postaci z „Gry o tron, komiksowych uniwersów Marvela i DC, a także „The Walking Dead” i serii o Harrym Potterze.

Jak Wam się podoba wideo pokazujące profile bohaterów Disneya?

Jakub Gańko