22.07.2016 14:07

Co gdyby bohaterowie Marvela mieli Facebooka?

Uniwersum Marvela jest niezwykle bogate. Znajdziemy tam cały przepych superbohaterów. Spróbujcie sobie wyobrazić, co by było, gdyby posiadali oni swoje profile na Facebooku.

Co gdyby bohaterowie Marvela mieli Facebooka?
foto: kadr z wideo

Herosi choć władają swoimi nadnaturalnymi mocami, to, jak udowadnia poniższe wideo, w zachowaniu w mediach społecznościowych nie różnią się szczególnie od zwykłych śmiertelników. Chętnie komentują swoje statusy, a niekiedy zachowują się jak pospolite internetowe trolle przerzucając się kolejnymi „pojazdami”.

W sieci każdy jest sobie równy i żadne superumiejętności nie powstrzymają tego, że obrazi się na Was druga połówka za komentarz, który nie przypadł jej do gustu. To spotkało Thora, gdyż profil Jane Foster uznał za podstęp Lokiego. Ogółem nordyckie rodzeństwo zachowuje się jak typowi bracia ciągle robiąc sobie na złość i przekomarzając się. Dobrze, że nie dopuszczają się takich zachowań, jak na ekranie - wówczas byłoby jeszcze mniej sympatycznie.

Groot znany ze „Strażników Galaktyki” chętnie udziela się na Facebooku, choć jego zasób słów nie jest zbyt bogaty. Jednak jakimś cudem, to co próbuje przekazać rozumie Rocket, którego na wielkim ekranie dubbingował Bradley Cooper. Tym samym zaczynają się internetowe przepychanki bohaterów.

Tony Stark, jak na zamożnego biznesmana przystało, dzieli się zaś wiadomościami o tym, jakie to modne miejsca ostatnio odwiedził. Jego dobry humor ulega jednak zmianie, gdy Bucky wyznaje mu w sieci, że to on jest sprawcą śmierci jego matki. Kapitan Ameryka znajduje się oczywiście między młotem i kowadłem, przez co zaczynają się zmiany fejsikowych statusów.

Przekonajcie się, jakby to było, gdyby bohaterowie Marvela mieli profile na Facebooku:

Kanał The Warp Zone na YouTubie przyjrzał się wcześniej analogicznej sytuacji. Wszystko jednak dotyczyło postaci znanych z „Gry o tron”.

Bez względu na uniwersum użytkownicy mogą już tworzyć komentarze w formie wideo czy też korzystać z nowych „reakcji” Facebooka - te się szczególnie nie przyjęły. Dla tych władających różnymi językami powstało wyzwanie - korzystanie z serwisu Marka Zuckerberga po śląsku.

Jak Wam się podoba wideo pokazujące profile bohaterów Marvela?

Robert Skowronski