Co łączy metal i horror? Zobacz zwiastun filmu dokumentalnego poświęconego temu zagadnieniu

Sergiusz Kurczuk
27.02.2019 12:47
Co łączy metal i horror? Zobacz zwiastun filmu dokumentalnego poświęconego temu zagadnieniu Fot. materiały promocyjne

W sieci pojawił się zwiastun filmu "The History of metal and horror", który eksploruje podobieństwa gatunków. W filmie wystąpiły gwiazdy horroru i metalu. Twórcy obecnie zbierają pieniądze na dokończenie prac nad dokumentem.

Jakie są cechy wspólne metalu i horroru? Na pierwszy rzut oka zbieżności są oczywiste - zamiłowanie do mrocznych klimatów, sił nadprzyrodzonych, brutalnych scen, seksu i przemocy. Jeśli jednak bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu, okazuje się, że na jaw wychodzą mniej uchwytne podobieństwa. Twórcy filmu dokumentalnego "The History of metal and horror" postanowili przeprowadzić dziesiątki wywiadów z gwiazdami horroru i metalu, by znaleźć odpowiedź na pytanie zadane na początku tego artykułu. W sieci pojawiła się zapowiedź produkcji.

Przeczytaj także

"The History of metal and horror" - zwiastun filmu dokumentalnego

Pomysłodawcą filmu jest Mike Schiff, który zauważył, że powstaje wiele dokumentów o horrorze i wiele dokumentów o metalu, ale do tej pory nie ma produkcji, która łączy te dwa podobne do siebie gatunki, wyjaśniając, przy okazji dlaczego kino grozy i naprawdę ciężka muzyka idą ze sobą w parze. Tak zrodziła się idea "The History of metal and horror", która od samego początku była oddolną inicjatywą, powołaną do życia z udziałem środków zebranych za pomocą zbiórek internetowych.

"The History of metal and horror" jest już na finiszu, o czym świadczy nowy zwiastun dokumentu.

Schiff wpadł na pomysł w roku 2014. Od tego momentu zbiera pieniądze za pośrednictwem serwisu Indiegogo. Zebrane środki pozwoliły mu na przeprowadzenie ponad 50 wywiadów z przedstawicielami metalu i horroru. W filmie zobaczymy rozmowy między innymi z takimi sławami obu gatunków jak Alice Cooper, Kirk Hammett, Rob Zombie, Corey Taylor, John Carpenter, Tom Savini, Kane Hodder, Sid Haig czy Gunnar Hansen.

To jednak nie wszyscy bohaterowie "The History of metal and horror". Związek metali z horrorem skomentują również eksperci zajmujący się zjawiskami kulturowymi. Poznamy też ulubione tytuły horrorów wykonawców metalu oraz poznamy kulisy wspólnej pracy przedstawicieli obu gatunków.

"The History of metal and horror"  - kiedy premiera?

Na razie twórcy dokumentu potrzebują pieniędzy na dokończenie postprodukcji. Trudno więc jeszcze mówić o dacie premiery. Potrzebna kwota to dokładnie 13 tysięcy 666 dolarów. Na razie udało się uzyskać 13% potrzebnych funduszy, czyli 1806 dolarów. Jeśli chcecie wspomóc twórców filmu "The History of metal and horror", to wystarczy wejść na stronę przedsięwzięcia na Indiegogo i wysłania odpowiedniej stawki. Każda wpłata wiąże się z nagrodą dla fundatorów - od koszulek z logo filmu po dołączenie do grona twórców jako jeden z producentów wykonawczych.

>>Zobacz też: Powstał film "Death Metal" o szatańskiej gitarze<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.