Co mówił Chewbacca w słynnych scenach z „Gwiezdnych Wojen”? Joonas Suotamo przetłumaczył język Wookiee

Sergiusz Kurczuk
24.05.2018 13:01
Co mówił Chewbacca w słynnych scenach z „Gwiezdnych Wojen”? Joonas Suotamo przetłumaczył język Wookiee Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny

Co tak naprawdę mówi Chewbacca z „Gwiezdnych Wojen”? Aktor, wcielający się w kosmitę, postanowił przetłumaczyć język Wookiee.

Chewabcca to jedna z ulubionych postaci fanów „Star Wars”. Nie bez powodu wystąpił w prawie wszystkich epizodach serii „Gwiezdne Wojny” oraz najnowszym spin-offie opowiadającym o młodości Hana Solo. Chewbacca odznacza się wieloma charakterystycznymi cechami. Poza dość sporym wzrostem i gęstym futrem, słynie z charakterystycznych warknięć, pomruków i ryków, za pomocą których porozumiewa się ze światem. Chociaż filmowe postacie w większości przypadków wiedzą, co mówi Chewie, widzowie mogą się tego jedynie domyślać. W końcu po wielu latach życia w niewiedzy fani „Gwiezdnych Wojen” mogą poznać słowa kudłatego kompana Hana Solo. 

Co mówi Chewbacca z „Gwiezdnych Wojen”?

Przez wiele lat w przedstawiciela rasy Wookiee z racji swojego wzrostu, wcielał się aktor Peter Mayhew. W nowej trylogii i filmie „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” Chewbaccę gra młody aktor. Joonas Suotamo został poproszony przez serwis IGN o przetłumaczenie kwestii Chewiego z najsłynniejszych scen gwiezdnej sagi. Wyszło... dość zabawnie!

Oczywiście całe wideo potraktowane zostało jako żart. Z ust Suotamo padają bowiem naprawdę absurdalne zdania. Autorzy wideo prawdopodobnie postawili aktora przed faktem dokonanym. Suotamo musiał wymyślać kwestie bohatera na bieżąco, oglądając fragmenty „Gwiezdnych Wojen”. Trzeba przyznać, że niektóre momenty są naprawdę zabawne. No chyba, że Suotamo naprawdę zna język Wookiee...

Chewbacca powróci na duży ekran już 25 maja 2018 roku w filmie „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”. Natomiast w grudniu 2019 roku ponownie ujrzymy starszą wersję kudłatego kosmity w IX epizodzie „Star Wars”

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.