28.12.2016 12:21

Co nas czeka w kinie w 2017 roku?

Kinomani już zacierają ręce na kolejne gorące premiery, które czekają nas w nadchodzących 12 miesiącach. Co pod względem filmowym przyniesie 2017 rok?

Co nas czeka w kinie w 2017 roku?
foto: materiały prasowe

Żegnamy 2016 w kinie. Czytelnicy Antyradio.pl wybrali już Film Roku, a także Filmowe Rozczarowanie. Spójrzmy jednak w przyszłość, gdyż 2017 zapowiada się równie smakowicie, co i jego poprzednik. Możemy się szykować na całe spektrum emocji - od śmiechu, przez strach, aż po skrajne wzruszenia. To zresztą magia kina, która bez względu od rocznika działa tak samo intensywnie.

Hollywood jak to Hollywood. Wiadomo, Fabryka Snów nie śpi i uraczy nas kolejnymi wysokobudżetowymi widowiskami często będącymi kontynuacjami hitów z ubiegłych lat. Czeka nas nie tylko fikcja, ale także obrazy, których scenariusze zostały oparte na prawdziwych wydarzeniach. Sztuka aktorska to jedno, ale nie wolno również zapomnieć o sztuce animatorskiej - również kilka takich propozycji zobaczymy na ekranach w nadchodzących miesiącach.

Walka o życie, małe i wielkie dramaty, wyimaginowane krainy, jak i zupełnie prawdziwy świat. Odkrywanie sekretów, ukrywanie tajemnic, gorące romanse i bolesne rozstania. A jest tego jeszcze dużo więcej. Zobaczcie wideo, w którym zebrano 66 filmów, które będą miały premierę w 2017 roku. Wszystkie te emocje dzięki zmyślnemu montażowi zawarto w 2,5 minuty. Szykuje się bomba.

Ile jeszcze filmów nie doczekało się swoich trailerów, aby móc zostać umieszczonymi w powyższym wideo? Jeżeli zatem już czujecie się przytłoczeni ilością premier to wiedzcie, że będzie tego sporo więcej.

Część obrazów ma już jednak swoje zwiastuny i daty premier zaplanowane na 2017, wśród nich są m.in. „Szybcy i wściekli 8”, „Resident Evil: The Final Chapter”, „John Wick 2”, „Dunkirk”, „Strażnicy Galaktyki 2” czy „Trainspotting 2” i wiele innych filmów.

Na którą premierę czekacie najbardziej w 2017 roku?

Robert Skowronski