Co oglądać w telewizji w Wielkanoc? Przegląd ciekawych filmów

02.04.2021 14:25
Co oglądać w telewizji w Wielkanoc? Przegląd ciekawych filmów Fot. CAP/RFS/Capital Pictures/East News

Długi świąteczny weekend trzeba jakoś spędzić. Kiedy już stracimy ochotę na dyskusje z familią, to można zasiąść przed telewizor i odpalić jakiś film. Zobaczmy, co ciekawego nadawcy zaoferują nam w Święta Wielkanocne 2021.

Wielki Piątek

  • TVP1 - "Noe: Wybrany przez Boga", 22:35

Russel Crowe (Noe) i Emma Watson (jego córka Ila) występują w adaptacji religijnego komiksu Darrena Arronofsky'ego (który oczywiście również wyreżyserował omawiany film). Nie jest to może produkcja najwyższych lotów, ale patrząc na to, o której jest emitowana, to może pomoże wam zasnąć.

  • TVP2 - "Cudowny chłopak", 21:20

Julia Roberts zachwyca jako matka Auggiego, 10-letniego chłopca, który urodził się z wadą genetyczną, powodującą deformację twarzy. Chłopiec pierwszy raz idzie do szkoły, co nie jest dla niego łatwe.

  • Polsat - "Czarownica 2", 20:00; "Ghost in the Shell", 22:45

Polsat stawia na blockbustery - "Czarownica 2" to przebój z Angeliną Jolie w roli głównej. Diabolina zaprzyjaźniła się z Aurorą/Śnieżką, ale ich nową relację czeka test w postaci wesela młodszej z kobiet. "Ghost in the Shell" to natomiast hollywoodzka aktorska adaptacja legendarnego anime z lat 90. ze Scarlett Johansson w roli głównej. Szkoda, że stacja nie pokusiła się o pokazanie znacznie lepszego oryginału.

  • TVN - "Król Artur: Legenda miecza", 20:00

Jeśli nie macie ochoty na "Czarownice 2", to TVN pokaże film akcji od Guya Ritchie'ego z Charlie'em Hunnamem w roli głównej. Produkcja to oczywiście kolejna adaptacja legendy o Królu Arturze, tylko tym razem opowiedziana przez jeden z najbardziej kreatywnych umysłów pracujących obecnie w branży filmowej. Dobra rozwałka na początek weekendu.

Polecamy

Wielka Sobota

Ten dzień jest absolutnie bezsensowny. TVP1 pokaże swój film dokumentalny o Krzysztofie Krawczyku, TVN zaprezentuje "Bridget Jones 3", czyli najgorszą część z całej serii, a resztki honoru ma chociaż TVN7, który ma w planach pokazanie "Gladiatora" Ridleya Scotta z Russelem Crowe'em i Joaquinem Phoenixem w rolach głównych. Nie można też zapomnieć o wspaniałej muzyce Hansa Zimmera. Film będzie wyemitowany o 20.

Niedziela Wielkanocna

Krzysztof Krawczyk tym razem zaprezentuje się nam ze swojej najlepszej strony, czyli tej rozśpiewanej - TVP2 ma bowiem w planie pokazać o 23:45 przekrojowy koncert artysty. Z ciekawszych propozycji są jeszcze "Szybcy i wściekli 6" (TVN, 21:35), a o 21:15 TVP1 wyemituje "Cud Życia - Koncert Wielkanocny", w którym Andrea Bocelli wraz z żoną i córką wykona swoje największe przeboje, a także niewykonywane wcześniej smaczki dla koneserów. Na scenie towarzyszyć mu będzie Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Polecamy

Poniedziałek Wielkanocny

TVP1 idzie w polskie produkcje - pokażą bowiem odświeżoną wersję "Potopu" (szkoda tylko, że o 7 rano), a także "Nie lubię poniedziałku" (13:55). Polsat ma propozycje bardziej kids friendly, ponieważ o 14:20 będziemy mieli okazję zobaczyć "Zaplątanych", czyli Roszpunkę w wersji bardziej komediowej, a o 20:00 planowana jest emisja "Króla Lwa". Niestety, chodzi jednak o "aktorską" wersję Jona Favreu z 2019 roku. TVN pokaże natomiast o 21:55 średniego akcyjniaka "Columbiana" z Zoe Saldaną w roli głównej. 

Dlatego raczej sugerujemy odpalenie Netfliksa, HBO GO albo Amazona Prime i nadrobienie serialowych/filmowych zaległości. Oprócz niezłej oferty w piątek, to telewizja raczej nic ciekawego nie pokaże. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.