17.06.2016 12:11

Co oznaczają tatuaże Jokera w „Legionie samobójców”?

David Ayer zdradził, co tak naprawdę kryją dziary szalonego złoczyńcy. Jaka stoi za nimi historia i co zainspirowało reżysera?

Co oznaczają tatuaże Jokera w „Legionie samobójców”?
foto: kadr z wideo

„Legion samobójców”, jeden z najbardziej oczekiwanych filmów 2016 roku wejdzie na ekrany kin już 5 sierpnia. W głównych rolach pojawią się Will Smith (Deadshot), Margot Robbie (Harley Quinn), Jai Courtney (Captain Boomerang), Cara Delevingne (Enchantress), Joel Kinnaman (Rick Flag), Viola Davis (Amanda Waller), Raymond Olubowale (Killer Croc), Scott Eastwood i oczywiście Jared Leto, który wystąpi w roli Jokera.

Właśnie o charakteryzacji tego ostatniego bohatera opowiedział reżyser. W przeciwieństwie do kreacji Jacka Nicholsona i Heatha Ledgera, tego Jokera nie zobaczymy w charakterystycznym przebraniu. David Ayer wyjaśnił, co mają oznaczać dziary seryjnego mordercy i największego przeciwnika Batmana.

"

Tatuaże opowiadają bardzo specyficzną historię. I po pewnym czasie widzowie powinni je rozszyfrować i zrozumieć, o co w nich chodzi. Ale oczywiście są bardzo kontrowersyjne, tak jak wszystko, co robisz po raz pierwszy. Są jak jajko z niespodzianką. I nawet z jego zębami jest tak samo, kryje się za nimi historia, która jest absolutnym kanonem. Tatuaże to jak tworzenie historii na jego ciele. Ten Joker wywodzi się bardziej z klasy pracującej i wierzę, że mógłby żyć w naszym świecie. "

Reżyser dodał, że wielokrotnie zastanawiał się nad tym, skąd pochodziłby, jak żył i gdzie pracował taki człowiek, jak Joker, w obecnych czasach. Przyznał również, że czerpał inspirację ze zdjęć narkotykowych bossów na Instagramie.

O swojej filmowej roli dużo opowiadał także Jared Leto. Gitarzysta zespołu 30 Seconds to Mars i laureat nagrody Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w filmie „Witaj w klubie” przyznał, że włożył bardzo dużo pracy w jak najlepsze odtworzenie szaleństwa swojego bohatera. Aktor wyjaśnił m.in. jak pracował nad śmiechem Jokera i potwierdził, że wysłał obsadzie „Legionu samobójców” zużyte prezerwatywy. Dodał też, że według niego „Joker jest jak Hamlet” i ma nadzieję, że Jack Nicholson i Heath Ledger będą dumni z jego roli.

Oczekiwania widzów związane z produkcją są bardzo duże. Po sukcesie filmu „Deadpool”, który swoim wynikiem pobił „Pięćdziesiąt twarzy Greya” twórcy liczą na to, że ich obraz doskonale wpasuje się w tegoroczne filmowe nastroje. Pierwszy zwiastun filmu, nagrany telefonem przez jednego z widzów obecnego na Comic-Conie 2015, wyciekł do sieci w lipcu 2015 roku. Z kolei oficjalne plakaty zapowiadające film zaczęły się pojawiać w styczniu 2016 roku, zaś już pod koniec tego miesiąca do sieci trafił drugi trailer. Na trzeci trzeba było poczekać do kwietnia 2016.

Czekacie na występ Jokera w „Legionie samobójców”?

Justyna Kierzkowska
Tagi: News Jared Leto Suicide Squad