Co się dzieje z gwiazdą "Star Wars"? Rodzina Jake'a Lloyda skomentowała stan zdrowia aktora
30.01.2020 11:12
Co się dzieje z gwiazdą "Star Wars"? Rodzina Jake'a Lloyda skomentowała stan zdrowia aktora Fot. Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo

Aktor wcielający się w małego Anakina Skywalkera od lata zmaga się z problemami natury psychicznej. Rodzina postanowiła podzielić się informacjami na temat Jake'a Lloyda.

W pierwszej części trylogii prequeli "Star Wars" w rolę Anakina Skywalkera wcielił się młody aktor Jake Lloyd. Mimo udziału w tak słynnej serii filmowej nie stał się gwiazdą Hollywood. Jego życie potoczyło się zupełnie inaczej, niż sądzono. Okazało się, że u Lloyda wykryto chorobę psychiczną. Rodzina aktora postanowiła wydać oświadczenie na temat jego stanu zdrowia.

Jake Lloyd - stan zdrowia aktora z "Gwiezdnych Wojen"

W wieku 10 lat Jake Lloyd wcielił się w małego Anakina Skywalkera w filmie "Gwiezdne wojny: Mroczne widmo". Wcześniej występował w takich produkcjach jak "Świąteczna gorączka", "Apollo 11". Jednak dopiero udział w "Star Wars" przyniósł mu ogólnoświatową rozpoznawalność. Niestety udział w superprodukcji po kilku latach był przyczyną odejścia od kariery aktorskiej. Rola Anakina spowodowała, że Lloyd był szykanowany i gnębiony w przez rówieśników. W 2015 roku cały świat znowu usłyszał o Lloydzie, kiedy został zatrzymany przez policję po pościgu. Aktor uciekał, łamiąc przepisy drogowe i nieposiadający prawa jazdy.

Przeczytaj także

Po aresztowaniu matka Lloyda Lisa Riley wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że jej syn został zdiagnozowany jako schizofrenik. Rodzina aktora postanowiła pomóc mu wyjść z aresztu. Niestety Lloyd spędził za kratami 10 miesięcy w oczekiwaniu na proces, zanim trafił do ośrodka dla osób z chorobami psychicznymi na dalsze leczenie. Trzy lata później doszło do kolejnej tragedii w życiu odtwórcy Anakina. W 2018 roku nagle zmarła Madison - siostra aktora. Ta sytuacja zdruzgotała całą rodzinę i nie pozostała bez wpływu na chorobę Lloyda.

Przeczytaj także

Od tamtej pory o Lloydzie zrobiło się cicho, ale przez cały czas wierni fani "Gwiezdnych Wojen" wspierali rodzinę aktora. W końcu na prośbę osób piszących listy ze słowami wsparcia Riley postanowiła poinformować media o stanie psychicznym jej syna. Wydała w tym celu oficjalne oświadczenie, które pojawiło się między innymi na stronie Geek News Now.

Chcieliśmy podziękować wszystkim za ich miłe słowa, za ich wsparcie i dobroć. U Jake'a zdiagnozowano schizofrenię paranoidalną ale niestety ma też symptomy anosognozji - która powoduje, że nie zdaje sobie sprawy ze swojej choroby. To jedyne, co mogę dodać do informacji na temat problemu, z którym się zmaga, który pogorszył się od czasu straty jego młodszej siostry Madison. Zbliżył się do swojej rodziny i wszyscy razem ciężko pracujemy, żeby mu w tym pomóc. Nadal jest miłą i troskliwą osobą i mamy nadzieję, że wkrótce powróci jego zabawna i rozrywkowa strona. Jake'owi się polepszy wraz ze wsparciem, które mu przesyłacie.

Prawdopodobnie matka byłego aktora podzieli się dalszymi informacjami, kiedy lekarze i rodzina zauważą kolejny postęp w leczeniu syna.

Przeczytaj także

Zobacz też: Chłopiec z filmu „Omen” trafi do więzienia

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.