Co z wujkiem Benem w „Spider-Man: Homecoming”?

Robert Skowronski
30.06.2017 11:50
Co z wujkiem Benem w „Spider-Man: Homecoming”? Fot. kadr z filmu

Na postawione w tytule pytanie odpowiedział Jon Watts, reżyser nadchodzącego filmu o Człowieku Pająku.

Ciocia May, czyli poczciwa starowinka troszcząca się o swojego młodego krewniaka. Taki jej obraz znamy z dotychczasowych przedstawień przygód Spider-Mana, czy to na kartach komiksu czy też na wielkim lub małym ekranie. W filmie „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” zerwano z tą tradycją, bo ciocię May obdarzono ciałem Marisy Tomei. Aktorka powtórzy swoją rolę również w „Spider-Man: Homecoming”.

Jednak gdzie w tym wszystkim wujek Ben, po którego stracie rozpaczał Peter Parker? To przecież klasyczny element origin story Spider-Mana. W Stanach Zjednoczonych odbył się już pokaz nowego Marvelowskiego filmu w reżyserii Jona Wattsa. Twórca został spytany o obecność wujka Bena na ekranie:

Nie ma o nim specjalnie żadnej wzmianki. Peter mówi tylko: „Nie mogę tego zrobić po tym wszystkim co się wydarzyło”.

Nowy Peter Parker nie wydaje się szczególnie przejmować śmiercią bliskiego. A co na to Jon Watts?

Chciałem mieć pewność, że skoncentrujemy się tylko na podekscytowaniu tym, że w wieku 15 lat bohater zdobywa supermoce. To co dzieje się w filmie jest pokłosiem tego co już się wydarzyło, ale to nadal punkt wyjścia do tego, aby zobaczyć, gdzie jeszcze możemy dotrzeć.

Twórca wyznał także czego chciał uniknąć w swoim filmie, a co zostało zaprezentowane we wcześniejszych odsłonach perypetii Spider-Mana:

Nie chciałem pokazywać historii narodzin superbohatera. Wcześniejsze filmy przedstawiają ikoniczne momenty z życia Spider-Mana. Chcieliśmy znaleźć coś ponad to.

„Spider-Man: Homecoming” trafi na ekrany polskich kin już 14 lipca 2017 roku. Seria została zapowiedziana jako trylogia. Scenariusz dzieła napisali John Francis Daley i Jonathan Goldstein. Film opowie o licealnych dniach z życia superbohatera. Głównym czarnym charakterem będzie Vulture - w tej roli Michael Keaton. W obsadzie jest również Robert Downey Jr jako Iron Man.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.