30.06.2017 11:50

Co z wujkiem Benem w „Spider-Man: Homecoming”?

Na postawione w tytule pytanie odpowiedział Jon Watts, reżyser nadchodzącego filmu o Człowieku Pająku.

Co z wujkiem Benem w „Spider-Man: Homecoming”?
foto: kadr z filmu

Ciocia May, czyli poczciwa starowinka troszcząca się o swojego młodego krewniaka. Taki jej obraz znamy z dotychczasowych przedstawień przygód Spider-Mana, czy to na kartach komiksu czy też na wielkim lub małym ekranie. W filmie „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” zerwano z tą tradycją, bo ciocię May obdarzono ciałem Marisy Tomei. Aktorka powtórzy swoją rolę również w „Spider-Man: Homecoming”.

Jednak gdzie w tym wszystkim wujek Ben, po którego stracie rozpaczał Peter Parker? To przecież klasyczny element origin story Spider-Mana. W Stanach Zjednoczonych odbył się już pokaz nowego Marvelowskiego filmu w reżyserii Jona Wattsa. Twórca został spytany o obecność wujka Bena na ekranie:

"

Nie ma o nim specjalnie żadnej wzmianki. Peter mówi tylko: „Nie mogę tego zrobić po tym wszystkim co się wydarzyło”. "

Nowy Peter Parker nie wydaje się szczególnie przejmować śmiercią bliskiego. A co na to Jon Watts?

"

Chciałem mieć pewność, że skoncentrujemy się tylko na podekscytowaniu tym, że w wieku 15 lat bohater zdobywa supermoce. To co dzieje się w filmie jest pokłosiem tego co już się wydarzyło, ale to nadal punkt wyjścia do tego, aby zobaczyć, gdzie jeszcze możemy dotrzeć. "

Twórca wyznał także czego chciał uniknąć w swoim filmie, a co zostało zaprezentowane we wcześniejszych odsłonach perypetii Spider-Mana:

"

Nie chciałem pokazywać historii narodzin superbohatera. Wcześniejsze filmy przedstawiają ikoniczne momenty z życia Spider-Mana. Chcieliśmy znaleźć coś ponad to. "

„Spider-Man: Homecoming” trafi na ekrany polskich kin już 14 lipca 2017 roku. Seria została zapowiedziana jako trylogia. Scenariusz dzieła napisali John Francis Daley i Jonathan Goldstein. Film opowie o licealnych dniach z życia superbohatera. Głównym czarnym charakterem będzie Vulture - w tej roli Michael Keaton. W obsadzie jest również Robert Downey Jr jako Iron Man.

Robert Skowronski
Tagi: Spider-Man