Co znajdzie się na ścieżce dźwiękowej „Strażników Galaktyki 2”?

Robert Skowronski
20.04.2017 13:45
Co znajdzie się na ścieżce dźwiękowej „Strażników Galaktyki 2”? Fot. kadr z filmu + Dzik Pejnta

Awesome Mix Vol. 1 znacie już na pamięć? Star-Lord ma dla Was nową taśmę. Co takiego usłyszymy w „Strażnikach Galaktyki 2”?

Już pierwsza część Marvelowskiego hitu była wypełniona samymi szlagierami muzyki popularnej, o których było głośno w latach 60. i 70., choć pojawiły się też nieco nowsze (około 20-letnie) kompozycje. Tym razem zapowiada się równie smakowita składanka odświeżająca nieco już zapomniane evergreeny.

Kluczowym utworem w filmie ma być kultowy „The Chain” od Fleetwood Mac. O kompozycji i jej wyborze opowiedział James Gunn:

Są dwa utwory, które będą głęboko osadzone w strukturze filmu. Jednym z nich jest „The Chain”, bo to piosenka o Strażnikach, a przynajmniej w tym w kontekście, w którym jej użyliśmy, a zrobiliśmy to kilkukrotnie.

W zwiastunie „Strażników Galaktyki 2” mogliśmy usłyszeć „Fox on the Run” od grupy Sweet, jednak Gunn wyznał, że nie znajdziemy kompozycji na ścieżce dźwiękowej. Została wykorzystana tylko w materiałach promocyjnych. Soundtrack obfituje za to w numer „Southern Nights” od Glena Campbella, jedną z ulubionych piosenek Gunna z dzieciństwa. Obraz ma zaś otwierać „Brandy (You're a Fine Girl)” grupy Looking Glass - fani rocka mogą kojarzyć interpretację Red Hot Chili Peppers.

Zaskoczeniem może być kawałek „Wham Bang Shang-A-Lang” kapeli Silver. Utworu nie znał nawet sam James Gunn dopóki ktoś mu nie zasugerował umieszczenia go w filmie:

Przez chwilę nie byłem pewny czy nie jest to jakiś podstęp, bo nie znałem tego numeru. Nie byłem pewny czy nie jest to przypadkiem współczesny zespół grający w stylu retro.

Na ścieżce dźwiękowej jest jedna nowa kompozycja. To „Guardians Inferno”, w którym udziela się David Hasselhoff.

Co jeszcze usłyszymy w „Strażnikach Galaktyki 2”?

7f52a6f05d6926ebbaf43f7989b9b17fb4fcce00 Fot. foto: materiały prasowe

Film trafi do kin 5 maja 2017 roku, ale po pokazie prasowym zdobywa on same przychylne recenzje zagranicą. W drugiej części na podstawie scenariusza Jamesa Gunna, Peter Quill z drużyną wyrzutków kontynuuje podróż przez kosmos i jako obrońca galaktyki stawia czoła nowym niebezpieczeństwom.

Na ekranie pojawią się Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Michael Rooker, Bradley Cooper, a także Pom Klementieff, która wcieli się w Mantis oraz Sylvester Stallone, Elizabeth Debicki i Kurt Russell.

W oczekiwaniu na nową ścieżkę dźwiękową, która będzie dostępna od 21 kwietnia 2017 roku. Możecie sobie przypomnieć dźwięki z soundtracku do pierwszej odsłony filmu:

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.