07.06.2019 13:32

Co zrobiła Margot Robbie, żeby dostać rolę w "Once Upon a Time in Hollywood" Quentina Tarantino?

"Once Upon a Time in Hollywood" to najnowszy film Quentina Tarantino. W jednej z ról zobaczymy Margot Robbie. Aktorka zdradziła, jak dostała angaż do produkcji.

Margot Robbie
foto: materiały promocyjne

Wielkimi krokami nadciąga premiera 9. filmu Quentina Tarantino. "Once Upon a Time in Hollywood" będzie opowieścią o latach 60. i 70. w Hollywood. Z tego powodu nie zabraknie wydarzenia, który wstrząsnął nie tylko całym Los Angeles, ale również całym światem. Chodzi o morderstwo, którego członkowie sekty Charlesa Mansona dokonali w domu Romana Polańskiego. W polskiego reżysera wcielił się Rafał Zawierucha. Jego żonę - Sharon Tate zagrała natomiast Margot Robbie. Aktorka zdradziła, jak dostała rolę w filmie Tarantino.

"Once Upon a Time in Hollywood" - jak Margot Robbie dostała rolę u Tarantino?

Marzeniem chyba każdego aktora jest, chociażby mała rólka u Tarantino. Filmowiec do każdego ze swoich dzieł podchodzi z pietyzmem, poświęcając dokładnie tyle czasu, ile jest potrzebne do stworzenia prawdziwego filmowego arcydzieła. Nic więc dziwnego, że granie w jego produkcjach to zaszczyt nawet dla największych gwiazd Hollywood, w poczet których wpisuje się Margot Robbie. Jak podaje serwis Vogue, aktorka od dawna szlifowała swój warsztat, by móc spróbować swoich sił w filmie Tarantino. Kiedy zobaczyła swój występ w oscarowej produkcji "Jestem najlepsza. Ja, Tonya", uznała, że najwyższa pora odezwać się do Tarantino z prośbą o rolę.

Tak też zrobiła. Wysłała do Tarantino list, w którym zapytała o możliwość współpracy.

"

Napisałam do niego: "Kocham twoje filmy i z przyjemnością chciałbym z tobą współpracować przy jakimś filmie. Przy jakimkolwiek filmie". "

Robbie postawiła wszystko na jedną kartę i po prostu spytała Tarantino, czy jest zainteresowany jej osobą w jakimkolwiek z filmów. Ta dość prosta, ale jak widać, skuteczna metoda okazała się strzałem w dziesiątkę. Oczywiście, gdyby nie talent aktorskie Robbie i jej podobieństwo do Sharon Tate, prawdopodobnie nie dostałaby roli. Aktorka doskonale zdawała sobie sprawę, że doszła już do tego etapu kariery, w którym może czuć się komfortowo i mieć realny w pływ na przebieg castingów.

Emmanuelle Seigner o filmie Tarantino
Emmanuelle Seigner o filmie Tarantino
Przeczytaj także Żona Romana Polańskiego krytykuje Quentina Tarantino za "Once Upon a Time in Hollywood"

"Once Upon a Time in Hollywood" - kiedy premiera?

Jak Margot Robbie wypadała w roli Sharon Tate w "Once Upon a Time in Hollywood"? Dowiemy się już niebawem. Najnowszy film Quentina Tarantino trafi do polskich kin 9 sierpnia 2019 roku. Światowa premiera odbyła się pod koniec maja 2019 roku podczas festiwalu w Cannes. Film zdobył bardzo wysokie oceny od krytyków, którzy go widzieli. Oprócz Robbie i Zawieruchy na ekranie zobaczymy Brada Pitta, Leonardo DiCaprio, Ala Pacino, Kurta Russella oraz Dakotę Fanning.

Zobacz też: Oficjalny zwiastun "Once Upon a Time in Hollywood" Quentina Tarantino. Rafał Zawierucha w roli Romana Polańskiego 

Tagi: Duperele Quentin Tarantino Margot Robbie Sharon Tate Once Upon a Time in Hollywood