01.08.2018 11:20

Constantine kontra potwory z piekieł w zwiastunie filmu animowanego „Constantine: City of Demons”

W sieci pojawiła się zapowiedź filmu „Constantine: City of Demons”. Chociaż to animacja, na pewno nie została skierowana do dzieci. 

Constantine kontra potwory z piekieł w zwiastunie filmu animowanego „Constantine: City of Demons”
foto: kadr z filmu Constantine: City of Demons

Kreskówki Warner Bros. Animation w opinii wielu fanów DC są o wiele lepsze niż aktorskie produkcje oparte na komiksach tego słynnego wydawnictwa. Całkiem możliwe, że do grona naprawdę dobrych animacji Warnera dołączy niebawem film „Constantine: City of Demons”. Głównym bohaterem jest oczywiście John Constantine znany z serii „Hellblazer” i seriali „Constantine” oraz „Legends of Tommorow”. W internecie zaprezentowano pierwszy zwiastun najnowszej produkcji o przygodach posępnego egzorcysty

„Constantine: City of Demons” - zwiastun

Chociaż Constantine jest rodowitym Brytyjczykiem, tym razem zostanie wezwany na pomoc do Miasta Aniołów. Bohater będzie musiał ocalić nie tylko porwaną przez demony dziewczynkę, ale również całe Los Angeles. 

Constantine przybywa do Los Angeles na prośbę Chasa. Jego córka Trish zapadła w dziwną śpiączkę, która jest związana z opętaniem. Szybko okazuje się, że tytułowy bohater nie jest w stanie sam stawić czoła armii demonów. Z pomocą przychodzą mu Nightmare Nurse, Queen of Angels oraz aztecki bóg Mictlantecuhtli. Grupa stawi czoła piekielnemu Beroulowi, by ocalić duszę dziewczynki. Aby uratować Trish, Constantine będzie musiał zbadać demoniczne zakamarki Los Angeles. Trop doprowadzi go do jego największego wroga - Nergala. 

„Constantine: City of Demons” - kiedy premiera?

Głos pod głównego bohatera podłożył sam Matt Ryan, który wciela się w serialowego Constantine'a. Film wyreżyserował Doug Murphy, a za scenariusz odpowiada J.M. DeMatteis. Producentem „Constantine: City of Demons” został znany z pracy przy takich tytułach jak „Justice League Action” i  „Batman Unlimited” Butch Lukic. Film otrzymał kategorię wiekową R z powodu licznych scen brutalnej przemocy, niepokojących obrazów i treści o charakterze seksualnym. 

Amerykańska premiera „Constantine: City of Demons” została zapowiedziana na 9 października 2018 roku. Film ukaże się jedynie w dystrybucji domowej oraz prawdopodobnie trafi na powstający serwis streamingowy DC. Na razie nie wiadomo, czy będzie dostępny w Polsce. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Constantine DC Comics