13.09.2017 11:10

Córka Carrie Fisher chciała zagrać Rey w „Przebudzeniu Mocy”

Okazuje się, że mało brakowało, a córka aktorki wcielającą się w Leię w „Gwiezdnych Wojnach”, kontynuowałaby tradycję niedawno zmarłej matki. Była brana pod uwagę w roli Rey. 

Billie Lourd, Carrie Fisher
foto: EastNews/Invision

Koniec roku 2016 był trudnym okresem dla Billie Lourd. Młoda aktorka jest córką Carrie Fisher, która wcielała się księżniczkę Leię. W grudniu 2016 Fisher zmarła z powodu problemów zdrowotnych. Dzień później odeszła babcia Lourd - Debbie Reynolds. Dziewczyna zniosła jednak ogromną stratę i uczestniczyła w żałobie wraz z fanami „Gwiezdnych Wojen”. Aktorskie kariery Debbie Reynolds i Carrie Fisher spowodowały, że Lourd postanowiła pójść w ich ślady. Fisher początkowo nie podobał się pomysł córki, ale widząc jej talent, zaakceptowała ten wybór. Niewiele osób wie, ale Lourd zadebiutowała małą rolą w VII części Star Wars. Wcieliła się w porucznik Connix. I chociaż stała po przeciwnej stronie barykady, niż generał Leia, wspaniale bawiła się na planie filmowym. Młoda artystka wystąpiła następnie w serialach „Królowe krzyku” i zbliżającym się „American Horror Story: Cult”.

Podczas wywiadu z Ellen DeGeneres, Lourd zdradziła, że była brana pod uwagę, jako odtwórczyni roli Rey. J. J. Abrams, który powrócił niedawno do gwiezdnej sagi, postanowił przesłuchać córkę Fisher. Tak wyglądał casting z aktorką, która finalnie dostała tę rolę

"

J. J. Abrams wezwał mnie na plan „Gwiezdnych Wojen”, ponieważ nie mógł znaleźć nikogo do tej roli. W końcu zaangażował Daisy Ridley, która jest niesamowita - tak utalentowana! Ale poszłam tam i dał mi tą małą rólkę z kilkoma linijkami dialogu. "

To nie koniec aktorki ze światem „Gwiezdnych Wojen”. Ponownie wystąpi jako porucznik Connix w nadchodzących „Ostatnich Jedi”. Na dużym ekranie zobaczymy ją już 14 grudnia 2017 roku. W filmie pojawi się również postać Lei. Twórcom udało się nagrać sceny z Fisher tuż przed jej śmiercią

Czy córka Carrie Fisher nadawałaby się na Rey?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Star Wars