Córka więźniów obozu Auschwitz o filmie "Jojo Rabbit": "Rodzice by go pokochali"

08.01.2020 11:20
Córka więźniów obozu Auschwitz o filmie "Jojo Rabbit": "Rodzice by go pokochali" Fot. materiały prasowe Imperial CinePix

Najnowszy film Taiki Waititiego wzbudził liczne kontrowersje. Kobieta, której rodzice byli więźniami obozu Auschwitz, skomentowała produkcję. Była zachwycona.

"Jojo Rabbit" to najnowsze dzieło Taiki Waititiego, które już w tym miesiącu ukaże się w polskich kinach. Opowiada historię młodego chłopca, który wierzy, że jest urodzonym nazistą. W codziennych perypetiach towarzyszy mu zmyślony przyjaciel Adolf Hitler (w tej roli sam Taika). Zwiastuny filmu sugerują odważną komedię, poruszającą tak wrażliwe tematy jak nazizm i II Wojna Światowa. Produkcja wzbudziła liczne kontrowersje. Pojawiły się głosy o żerowaniu na tragedii, która dotknęła miliony ludzkich istnień oraz braku szacunku dla ofiar Holocaustu. Jak się okazuje, film widziała już kobieta, której rodzice byli więźniami obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Była nim zachwycona. 

Córka więźniów obozu Auschwitz o filmie "Jojo Rabbit" - "Rodzice by go pokochali"

W wywiadzie dla magazynu The Hollywood Reporter, Taika Waititi zdradził, że po jednym z pokazów podeszła do niego kobieta, której rodzice byli więźniami Auschwitz. Reżysera bardzo poruszyły jej słowa. Wyznała bowiem, że film bardzo jej się podobał oraz - co ważniejsze - spodobałby się jej rodzicom.

Powiedziała do mnie: "Wiem, że dla niektórych ten film będzie kontrowersyjny, ale moi rodzice by go pokochali. Humor jest na miejscu. To ważny film z przekazem.

Foto: materiały prasowe Imperial CinePix Fot. Foto: materiały prasowe Imperial CinePix

Zobacz też: Recenzja filmu "Jojo Rabbit", reż. Taika Waititi

Nowozelandczyk przyznał, że ze wszystkich sytuacji związanych z filmem, ta poruszyła go najbardziej. Stwierdził również, że to właśnie tego typu reakcje są dla niego najważniejsze. Nie liczą się opinia innych celebrytów i krytyków, a zwykłych widzów.

Ilekroć słyszę, że ktoś zabrał swoje 14-letnie dziecko na mój film i stał się on jego ulubionym, lub że ktoś płakał podczas seansu, czuję wówczas, że warto było ten film stworzyć.

Zobacz też: "Jojo Rabbit": Taika Waititi wytłumaczył, dlaczego zdecydował wcielić się w Adolfa Hitlera

"Jojo Rabbit" ukaże się w naszych kinach już 24 stycznia 2020 roku. Oprócz Taiki, w filmie wystąpili również Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie, Scarlett Johansson, Sam Rockwell, Rebel Wilson i Alfie Allen.

Zobacz też: Oto lista najciekawszych premier na styczeń 2020 roku. Tych filmów nie możecie przegapić!

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.