20.06.2018 15:56

„Creed II”: Adonis Creed i Rocky Balboa powracają w pierwszym zwiastunie filmu

MGM i Warner Bros. zaprezentowały pierwszy trailer „Creed II” – sequela hitowej produkcji z Sylvestrem Stallonem i Michaelem B. Jordanem w rolach głównych.

Creed II
foto: kadr ze zwiastuna filmu "Creed II"

Spin-off serii „Rocky”, który zadebiutował na ekranach w 2015 roku, cieszył się ogromną popularnością i zyskał dużą przychylność krytyków, w związku z czym zdecydowano się na kontynuowanie filmowych zmagań Adonisa Creeda wspieranego przez samego Rocky’ego Balboę.

Tym razem na fotelu reżyserskim Ryana Cooglera („Black Panther”) zastąpił Steven Caple Jr. („The Land”), zaś w roli scenarzysty filmów związanych z Rockym powrócił sam Sylvester Stallone. Na ekranie, obok Michaela B. Jordana i Stallone’a, zobaczymy też Dolpha Lundgrena, który ponownie wcieli się w rolę Ivana Drago z filmu „Rocky IV”. MGM i Warner Bros. zaprezentowały pierwszy oficjalny zwiastun produkcji.

Creed II

„Creed II” – oficjalny zwiastun filmu

Trailer zapowiada zmagania Adonisa Creeda (Michael B. Jordan) w kolejnej walce – nie tylko na ringu, ale także w życiu. Wspierany przez ukochaną (Tessa Thompson) i mentora (Sylvester Stallone) będzie musiał stawić czoła wyjątkowemu rywalowi. Po przeciwnej stronie ringu stanie bowiem syn Ivana Drago – rosyjskiego boksera, który w „Rockym IV” podczas walki zabił ojca Adonisa, Apollo Creeda.

Prócz Jordana, Stallone’a i Lundgrena w obsadzie filmu znaleźli się: Tessa Thompson, Phylicia Rashad, Wood Harris, Russell Hornsby, Andre Ward oraz Florian „Big Nasty” Munteanu w roli syna Drago i rywala Creeda. Ryan Coogler, choć nie stanie za kamerą filmu, wraz z Jordanem pełni funkcję producenta wykonawczego.

Czy Creed wyjdzie zwycięsko z walki z Victorem Drago? Czy nie zgubi go obsesyjna ambicja i chęć zemsty? Przekonamy się już niebawem. Premiera filmu „Creed II” została zapowiedziana na 21 listopada 2018.

Natalia Hluzow
Tagi: News Zwiastuny Creed: Narodziny legendy Creed II