13.06.2017 09:45

„Czarna Pantera” w zwiastunie z polskim dubbingiem

Nowy film ze stajni Marvela pojawi się w naszych kinach również w polskiej wersji językowej. Przekonajcie się jak ona wypadła.

„Czarna Pantera” w zwiastunie z polskim dubbingiem
foto: kadr z wideo + Dzik Pejnta

Otrzymaliśmy już 1. zapowiedź „Czarnej Pantery” od Ryana Cooglera, czyli twórcy filmu „Creed: Narodziny legendy”. Polski oddział Marvela zdążył już jednak podzielić się zwiastunem, w którym możemy usłyszeć język Mickiewicza.

Polskojęzyczne wersje filmów bardzo często spotykają się z krytyką. Tej internauci nie szczędzili przy okazji trailerów „Logana”, „Legionu samobójców”, „Piratów z Karaibów: Zemsty Salazara” czy „Wonder Woman”. Czy słusznie? Faktycznie polski dubbing często pozostawia wiele do życzenia tworząc zupełnie odwrotny niż zamierzony, bo komiczny, efekt.

Czy tak samo jest w przypadku „Czarnej Pantery”? Przekonajcie się o tym poprzez poniższe wideo:

Jeżeli jednak jesteście zwolennikami mowy Szekspira, to jest także dostępny zwiastun z oryginalną ścieżką dźwiękową, ale uzupełniony o polskie napisy:

Przypominamy, że Czarna Pantera (Chadwick Boseman) zadebiutował na ekranie w filmie „Kapitan Ameryk: Wojna bohaterów”. I właśnie bezpośrednio po wydarzeniach z dzieła braci Russo ma się rozgrywać akcja obrazu poświęconego księciu Wakandy, królestwa bogatego w złoża metalu o nazwie vibranium.

T'Challa wraca do rodzimego królestwa, by zasiąść na tronie, który opustoszał po tym, jak jego ojciec został podstępnie zamordowany. Szybko pojawia się jednak jego wróg. Czarna Pantera zostanie wystawiony na ciężką próbę. Konflikt, w który zostanie uwikłany może zaważyć na losach Wakandy, ale też całego świata.

Scenariusz do filmu przygotowują Joe Robert Cole oraz Ryan Coogler. Producentami obrazu są Kevin Feige, Louis D'Esposito, Victoria Alonso, Nate Moore oraz Jeffrey Chernov. Obowiązki producenta wykonawczego pełni zaś Stan Lee. Premiera działa w Polsce została zapowiedziana na 14 lutego 2018 roku.

W jakiej wersji obejrzysz „Czarną Panterę”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Black Panther