"Czarna Wdowa" będzie początkiem nowej franczyzy w Kinowym Uniwersum Marvela?

16.10.2019 17:12
"Czarna Wdowa" będzie początkiem nowej franczyzy w Kinowym Uniwersum Marvela? Fot. materiały prasowe Marvel Studios

W jednym z ostatnich wywiadów Scarlett Johansson stwierdziła, że solowy film o Czarnej Wdowie zapoczątkuje nową serię filmów w MCU.

Już w przyszłym roku przyjdzie nam zobaczyć solowy film o przygodach Czarnej Wdowy. Produkcja rozpocznie 4. fazę Kinowego Uniwersum Marvela i przeniesie nas nieco w przeszłość, bo do wydarzeń sprzed "Avengers: Infinity War". Początkowo zakładano, że "Czarna Wdowa" będzie pojedynczym prequelem, mającym na celu dopełnić obraz postaci Natashy Romanoff i pozwolić fanom pożegnać się z postacią, która zginęła heroiczną śmiercią w "Avengers: Endgame". Odtwórczyni głównej roli zasugerowała jednak coś zgoła innego. 

"Czarna Wdowa" będzie początkiem nowej franczyzy w MCU?

W jednym z ostatnich wywiadów, Scarlett Johansson stwierdziła, że "Czarna Wdowa" będzie pierwszą odsłoną "samodzielnej serii". Sugeruje to, że jej bohaterka, w ślad za Iron Manem, Kapitanem Ameryką i resztą superbohaterów, otrzyma własną franczyzę filmową, skupiającą się wyłącznie na jej postaci. 

Przeczytaj także

Akcja "Czarnej Wdowy" ma się rozgrywać pomiędzy wydarzeniami z "Civil War", a "Infinity War". Krążą jednak pogłoski o dwóch, a nawet trzech płaszczyznach czasowych. Jedna z nich miałaby rozwiązać zagadkę Budapesztu, o której tyle wspominali Nat i Hawkeye. Fani liczą również na pokazanie pierwszego spotkania Natashy z Zimowym Żołnierzem. Jeśli wymienione wydarzenia nie są częścią fabuły "Czarnej Wdowy", istnieje szansa, że zobaczymy je w następnych odsłonach

Przeczytaj także

Istnieje również szansa, że twórcy postanowią w jakiś sposób wskrzesić postać Natashy i wówczas akcja kolejnych części mogłaby rozgrywać się w teraźniejszości, lub przyszłości. Istnieje również opcja numer trzy, raczej najbardziej prawdopodobna. Rzekoma seria miałaby się bowiem składać z filmów poświęconych Czarnej Wdowie, lecz nie personalnie Natashy Romanoff. Zatem, kolejne odsłony mogłyby być poświęcone innym kobietom, które dzierżyły ten tytuł. Jak przykładowo Yelena Belova, która pojawi się w "Czarnej Wdowie". Są to jednak wyłącznie spekulacje. Nie zostaje nam nic innego, jak czekać na oficjalne informacje. 

Przeczytaj także

"Czarna Wdowa" - kiery premiera?

"Czarna Wdowa" zadebiutuje 1 maja 2020 roku, otwierając 4. fazę MCU. U boku Scarlett Johansson wystąpią między innymi David Harbour jako Alexei - The Red Guardian, Florence Pugh jako Yelena Belova, Rachel Weisz jako Melina oraz O. T. Fagbenle jako Mason.

Zobacz też: Marvel zdradził skąd wziął się pseudonim Black Widow

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.